oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 23.04.2023 21:56:03

Spektakel 3. junija! Obeta se romanje iz Manchestra v London!

V finalu angleškega nogometnega pokala FA se bosta 3. junija pomerila mestna tekmeca iz Manchestra, United in City. Prvi so danes v polfinalu na Wembleyju ugnali Brighton po izvajanju enajstmetrovk, drugi pa so že v soboto premagali Sheffield United.

Potem ko je imel v prvem polčasu več od igre Brighton, je imel v drugem delu več priložnosti United. Golov kljub temu ni bilo, tudi 30-minutni podaljšek pa ni dal zmagovalca. Pri izvajanju enajstmetrovk je v sedmi seriji žogo prek vrat poslal Solly March, Victor Lindelöf pa je rdečim vragom zagotovil povratek na Wembley.

United bo z 21. nastopom v finalu tega tekmovanja rekorden izenačil dosežek Arsenala, a imajo topničarji dva naslova več (14:12). Nazadnje je United to tekmovanje dobil v sezoni 2015/16 proti Crystal Palaceu, na zadnji stopnički pa izgubil pred petimi leti, ko je bil boljši Chelsea.

City si je novo vozovnico za Wembley priigral že v soboto, ko je s 3:0 prav tako na Wembleyju premagal Sheffield United. Junak dvoboja je bil Riyad Mahrez, ki je zabil vse tri gole za meščane.

Varovanci Pepa Guardiole bodo v 12. finalu lovili sedmo lovoriko, nazadnje pa so v najstarejšem pokalnem tekmovanju slavili v sezoni 2018/19. To je bil hkrati edini finale sinjemodrih, ki ga je s klopi vodil katalonski strokovnjak, ki je klub prevzel pred začetkom sezone 2016/17.