Na ogled so dela s področij unikatnega, grafičnega in industrijskega oblikovanja, navezana na razmislek o povezanosti oblikovanja, človeka in narave, predvsem v odnosu s čebelami. Kot so zapisali v sporočilu za javnost, je koncept razstave zamišljen kot vmesno polje med oblikovanjem in našo realnostjo, ki jo kot posamezniki doživljamo v današnjem prostoru in času, ko oblikovanje med drugim postaja pomemben element opozarjanja na spremembe okoli nas.

Društvo oblikovalcev Slovenije odpira razmišljanje o sedanji vlogi oblikovanja, ki ima med drugim tudi družbeno angažirano noto, spodbuja kritično refleksijo njenega pomena in umeščanja v sodobno družbo ter s tem želi vsaj delno prispevati k boljši skupni prihodnosti.

Arhitekt Andrej Milovanovič je v Hiši kranjske čebele v Višnji Gori zasnoval hostel, sestavljen iz lesenih šesterokotnih bivalnih modulov, pri čemer 12 sob tvori povezano strukturo velikanskega satja z lastnimi vhodi. Oblikovalka Anka Štular pa je zasnovala Planterino, pametno korito, ki s pomočjo elektronskih tipal in zalogovnika vode omogoča samostojno vrtnarjenje tudi povsem neizkušenim urbanim vrtnarjem.

DIY BeeHive (Naredi si panj) Brine Fekonja je set za učenje o okolju in pomembnosti vloge opraševalcev. Vsebuje tudi navodila in orodje za izdelavo lastnega eksperimentalnega panja za čebele. Monografija Svet opraševalcev, ki jo je izdal Čebelarski muzej Radovljica, njeni avtorji pa so Petra Bole, Ivan Esenko in Andrej Šalehar, slikovito predstavlja in razlaga medsebojne odnose med opraševalci in rastlinami, ki jih ti oprašujejo.

Fakulteta za dizajn, Društvo Urbani čebelar in odprti oddelek Zavoda za prestajanje kazni zapora Ljubljana so na Igu postavili panje ter vanje naselili čebelje družine. Huberto Široka predstavlja kolekcijo nakita Koda življenja, ki s cvetnimi listi simbolično ponazarja opraševalce (čebele). Jurij Dobrila predstavlja skulpturo That/Place, zasnova katere vključuje več različnih med seboj povezanih elementov, ki skupaj tvorijo red, enotnost in harmonijo, podobno ureditvi in delovanju znotraj čebelje družine.

Blagovna znamka oblačil JKH identity je zastopana s kolekcijo PK_022, ki črpa inspiracijo v ljudski umetnosti s poslikanih panjskih končnic. Nakit Kristine Drnovšek iz serije Čebelice služi kot opomnik, kako nepogrešljive so te za naš obstoj in kako pomembno je sožitje med človekom in čebelo. Martina Obid Mlakar tematizira travnik kot prostor otroške igre in brenčanja čebel, kjer se oblikujejo prve sledi dotikov sobivanja narave in človeka.

Podjetje Medex je ključno povezano s čebelami. Na izbranih Medexovih izdelkih in drugih primernih komunikacijskih orodjih nagovarjajo z navdihujočimi sporočili. Izdelka Panj in Panj II Nataše Grandovec sta broška in zapestnica iz srebra in lesa. Nakit Satje Sandre Kocjančič pa je nastajal kot plod meditativnih trenutkov, ko je bila z mislimi pri svojem trikotniku – dedku in Plečniku ter čebelah, ki so bile njuna skupna strast, so še zapisali v Društvu oblikovalcev Slovenije.