Slavje Francozov po koncu tekme. Foto: EPA

Islandija je bila popoldne s 34:24 (17:8) boljša od Črne gore in nato nestrpno čakala na večerni dvoboj. Ker so Islandci na medsebojnem dvoboju premagali Francoze z 29:21, bi si ob francoskem porazu proti Dancem zagotovili drugo mesto v skupini in preboj v polfinale.

Dolgo jim je kazalo zelo dobro, saj so svetovni prvaki Danci večji del tekme vodili. Prvi polčas so dobili s 17:12, a so v drugem delu Francozi prav ob koncu napravili preobrat. Dobro minuto in pol pred koncem so povedli sploh prvič na tekmi (!) in vodstvo s 30:29 ohranili do zadnje sekunde.

Zadnjih pet minut tekme Danska - Francija

Olimpijski prvaki iz Tokia so se prebudili pri zaostanku z 22:27 v 47. minuti in deset minut pozneje prvič izenačili (28:28). V izdihljajih tekme je ob sijajni kolektivni predstavi v obrambi v napadu "eksplodiral" Dika Mem in z dvema zadetkoma Dancem prizadejal prvi poraz na prvenstvu.

Danska si je že prej izborila nastop v polfinalu, vendar po porazu proti Franciji ni končala na prvem mestu v skupini.

Pri Francozih sta bila najučinkovitejša Mem in Hugo Descat s po osmimi goli, pri Dancih pa Niclas Kirkelokke z desetimi in Jacob Holm z devetimi zadetki.

Iz skupine II v Bratislavi so se v polfinale uvrstili Španci in Švedi.

Polfinalna para sta Francija – Švedska in Španija – Danska.

Francoski rokometaši po zmagi nad Dansko v polfinalu
Bjarki Mar Elisson, Elvar Jonsson in Magnus Oli Magnusson proslavljajo zmago nad Črno goro. Foto: EPA