18. 5. 2024, 20:00 | Vir: STA

Slovenski motokrosist v kvalifikacijah zasedel odlično mesto: kako se je uvrstil?

Tim Gajser

V kvalifikacijah dirke svetovnega prvenstva je slovenski motokrosist Tim Gajser osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v kvalifikacijah dirke svetovnega prvenstva v francoskem St. Jean d'Angelyju osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP. Premagal ga je le domačin Romain Febvre.

Za njima so se v kvalifikacijski preizkušnji zvrstili še Nizozemec Jeremy Seewer, vodilni v SP Španec Jorge Prado, Norvežan Kevin Horgmo in Nizozemec Calvin Vlaanderen.

Drugi slovenski dirkač v razredu MXGP Jan Pancar je v kvalifikacijah končal na 16. mestu.

Gajser je na prejšnji dirki v Španiji izgubil rdečo številko vodilnega v skupnem seštevku. Za Pradom pa zaostaja le dve točki (298-296), tretji pa je zmagovalec današnjih kvalifikacij Febvre z 267. Pancar je po šestih dirkah sezone 15., zbral je 65 točk.

Prva vožnja dirke za VN Francije v razredu MXGP bo v nedeljo ob 14.15, druga pa ob 17.10.

Novo na Metroplay: Soočenje Roberta Goloba in Janeza Janše | N1 STUDIO