Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 15.04.2024 21:27:04

Rogaška do pomembne zmage v derbiju

alesfevzer.com
Košarkarji Rogaške so v 25. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 80:70 (15:19, 42:38, 59:48).

Rogaška - Terme Olimia 80:70 (15:19, 42:38, 59:48)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 300, sodniki: Petek, Špendl (oba Limbuš), E. Javor (Ljubljana).
* Rogaška: Greene 9 (2:3), Tabak 9 (3:4), Močnik 3, Božak 15 (2:2), Session 18 (4:4), Čebular 6 (2:4), Kralj 16 (3:4), Kotnik 4.
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 7 (2:3), Bratož 11 (4:6), Škorjanc 7 (2:2), Švigelj 5, Stoimenov 8 (1:4), Struger 18 (4:7), Atanacković 11 (3:8), Livadić 3 (1:2).
* Prosti meti: Rogaška 16:21, Terme Olimia 17:32.
* Met za tri točke: Rogaška 8:27 (Božak 3, Tabak 2, Močnik, Kralj, Greene), Terme Olimia 5:30 (Pelko, Bratož, Stoimenov, Škorjanc, Švigelj).
* Osebne napake: Rogaška 31, Terme Olimia 24.
* Pet osebnih: Greene (35.), Kotnik (37.), Tabak (38.), Čebular (40.).

Košarkarji Rogaške so v lokalnem derbiju dosegli zelo pomembno zmago v boju za obstanek v ligi Nova KBM. Hkrati so prvič v tej sezoni premagali ekipo iz Podčetrtka.

Varovanci trenerja Dragiše Drobnjaka so z borbeno in kolektivno predstavo nadoknadili izostanek poškodovanega prvega strelca moštva Njegoša Sirikaša (povprečje 17,5, 8,7 skoke). Po zaostanku v prvi četrtini so drugih deset minut dobili s 27:19, prednost pa so v tretjem delu igre povišali na dvomestno razliko.

Jordan Session (18 točk, 9 skokov), David Kralj (16 točk, 7 skokov) in Luka Božak (15 točk, 8 podaj, 6 skokov, trojke 3:3) so tekmo suvereno pripeljali do konca in se zasluženo veselili desete zmage v sezoni.

Za Terme Olimia, ki so doživele prvi poraz po nizu petih zmag (12-13) - danes so zgrešile kar 15 prostih metov, je največ točk dosegel Igor Struger (18 točk, 11 skokov).

Slatinčani bodo v naslednjem krogu 20. aprila gostovali v Domžalah, v zadnjem 27. aprila pa se bodo doma pomerili s Hopsi. Terme Olimia imajo zadnji dve tekmi doma; 20. 4. GGD Šenčur in 29. 4. ECE Triglav Kranj.

Značke: košarka, dp