Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Tenis

V tretji krog se je prebila le Zidanškova

Tamara Zidanšek bo edina slovenska tenisačica v zadnjem, tretjem krogu kvalifikacij. Kaja Juvan in Polona Hercog sta končali v drugem krogu.
Kaja Juvan zaključuje nastope v Parizu, Zidanškova še v igri za glavni del Roland Garrosa. FOTO: Vid Ponikvar/Sportida
Š. R., STA
24. 5. 2023 | 21:06
24. 5. 2023 | 21:12
2:09

Zidanškova je danes po hudem boju premagala Rusinjo Anastazijo Zaharovo, ki na lestvici WTA zaseda 179. mesto. Zidanšekova, 110. igralka sveta, je slavila z 2:1 v nizih, s 3:6, 6:2, 6:2. V prvem krogu je premagala Uzbekistanko Nigino Abdurajmovo.

Zidanškova, ki je četrta nosilka pariških kvalifikacij, se bo za uvrstitev v glavni del drugega turnirja za veliki slam v sezoni pomerila boljšo iz obračuna med domačinko Chloe Paquet (181. na lestvici) in Španko Aliono Bolsovo Zadoinov, ki na lestvici WTA zaseda 131. mesto.

Dober začetek Juvanove premalo za napredovanje

Drugi krog kvalifikacij za turnir v Roland Garrosu v Parizu pa se ni najbolje razpletel za Kajo Juvan. Ljubljančanka, ki na lestvici WTA zaseda 220. mesto, se je dobro upirala 112 mest bolje postavljeni Američanki Taylor Townsend, ki pa je na koncu slavila z 2:1 v nizih, z 1:6, 6:3, 6:4. Juvanova je bila v prvem krogu z dvakrat 6:4 boljša od Švicarke Susan Bandecchi (351.).

Zadnja je na pariški pesek stopila Polona Hercog, ki se vrača v teniške arene po enoletni odsotnosti. Tekmovalka iz Kamnice pri Mariboru ni bila na tekmovalni ravni švedske tekmice. Mirjam Bjorklund, ki na lestvici WTA zaseda 159. mesto, je prepričljivo dobila oba niza proti slovenski igralki in napredovala v zadnji krog z izidom 6:0, 6:1.