Po nizu šestih porazov v vseh tekmovanjih se je posloviti trener Radovan Karanović, njegovo mesto pa je prevzel Damir Krznar. Vijoličasti so nato prekinili niz porazov, saj so na prvi tekmi četrtega kroga kvalifikacij Konferenčne lige remizirali s Clujem (0:0). Povratno tekmo si boste lahko v četrtek ob 19.00 ogledali na TV Slovenija 2 in naši spletni strani.

Pri Mariborčanih je manjkalo kar nekaj poškodovanih nogometašev, tudi Nemanje Mitrović po zlomu nosu še ni bilo v kadru. Velike težave na začetku sezone se zelo poznajo tudi na lestvici, saj ima Maribor 14 točk manj od vodilne Olimpije.

Marko Božić je z dvema zadetkoma z glavo poskrbel za lepo prednost vijoličastih, ki pa so jo zapravili še pred odmorom. Foto: www.alesfevzer.com

Božić dvakrat natančen z glavo
Vijoličasti so odločno začeli srečanje in povedli so že v 6. minuti. Ivan Brnić je v kazenskem prostoru zadel celjskega branilca, po odbitku pa je Marko Božić z glavo spravil žogo mimo gostujočega vratarja Matjaža Rozmana v mrežo. Rozman bi moral žogo ujeti, a je zelo neposrečeno posredoval.

Kmalu zatem so tudi Celjani zapretili v kazenskem prostoru gostiteljev, a pravega zaključnega strela niso sprožili, Luka Uskoković bi skoraj dosegel avtogol. V 13. minuti je z glavo poskusil Nene Gbamble, Menno Bergsen pa je s konicami prstov žogo poslal čez vrata. V 21. minuti je na drugi strani s strelom iz obrata poskusil Rok Kronaveter, Rozman pa je dobro posredoval in žogo odbil v kot. Takoj zatem so imeli domači novo lepo priložnost, a iz bližine žoge ni uspelo potisniti čez golovo črto ne Roku Baturini ne Aljažu Antolinu.

Maribor je dobil zalet in v 23. minuti je po kotu povišal vodstvo. Z glavo je natančno streljal Božić, žogo je ob desni vratnici poslal v mrežo.

Damir Krznar je uspel končaati serijo porazov Maribora, a pot iz krize bo še zelo trnova. Foto: www.alesfevzer.com

Ikwuemesi v štirih minutah izenačil
V zadnjih minutah prvega polčasa so se prebudili Celjani. V 37. minuti je Grigori Morozov podal v kazenski prostor, Charles Ikwuemesi pa je bil najvišji v skoku in je z glavo zabil žogo v mrežo. Stranski sodnik je takoj označil, da gre za prepovedan položaj. Sledilo je preverjanje v VAR-sobi in zadetek je bil priznan.

Štiri minute pred odmorom je po dolgi podaji Rozmana v dvoboju Sven Šoštarič Karič naredil veliko napako in z glavo le na kratko žogo poslal proti svojemu vratarju, a jo je prestregel celjski napadalec Ikwuemesi in nato znova matiral Bergsna.

Zaradi prepovedanega položaja Ikwuemesi brez hat-tricka
Ikwuemesi je tudi v uvodu drugega dela znova opozoril nase, a je žoga končala malo mimo vrat, tudi sicer pa so Celjani v teh trenutkih pustili boljši vtis, med drugim je Nino Kouter v 60. minuti od daleč zgrešil vrata. Minuto zatem je znova zadel Ikwuemesi, ko je sam stekel v kazenski prostor, a bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 2:2.

Sorodna novica Sešlar z dvojčkom podaljšal zmagoviti niz Olimpije, Daku kaznoval Bravo za zgrešeno 11-m

Stojinović pred golovo črto blokiral strel Božića
V 64. minuti so imeli tudi domači izjemne priložnosti v enem napadu, najprej se je preveč zapletel Baturina, a le oddal žogo do Marka Božića, ki je streljal s približno osmih metrov, vendar je strel blokiral Dušan Stojinović, ko Rozmana ni bilo več v vratih. Isti igralec je poskusil tudi v 92. minuti, a takrat slabo streljal od daleč.

Naslednji teden gostovanji v Cluju in Murski Soboti
Maribor se bo naprej v četrtek skušal prebiti v skupinski del Konfernčne ligi v Cluju, nato pa bo v 7. krogu v nedeljo gostoval na Fazaneriji.