Thermometer Blue 0,18

Praga Ostrava svetovno prvenstvo v hokeju

Sreda, 15. 5. 2024, 22.45

Svetovno prvenstvo v hokeju, skupinski del, 6. dan

Popoldanska festivala golov Čehom in Nemcem, Švicarji in Slovaki do pričakovanih zmag

SP v hokeju 2024: češka hokejska reprezentanca | Razpoloženi Čehi so zabili sedem zadetkov. | Foto Reuters

Razpoloženi Čehi so zabili sedem zadetkov.

Šesti dan svetovnega prvenstva elitne divizije sta v Pragi odprli gostiteljica Češka in Danska, s 7:4 pa so slavili Čehi. Le dva zadetka manj so videli gledalci v Ostravi, kjer je Nemčija z 8:1 ugnala Latvijo. V večernih tekmah sta Švica in Slovaška slavili brez prejetega zadetka.

SP v hokeju 2024: Kanada - Avstrija
Sportal Avstrijci Kanadčanom v tretji tretjini zabili pet golov

Neporaženi Švicarji so proti zadnji Veliki Britaniji ta status tudi obdržali, slavili s 3:0 in začasno skočili na prvo mesto skupine. Kljub temu, da je soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kings Kevin Fiala na samem uvodu zapravil kazenski strel, so Švicarji na prvi odmor odšli z dvema goloma prednosti. V drugi tretjini je tretji in kot se je izkazalo tudi zadnji gol na tekmi zabil še Nino Niederreiter.

Na drugi večerni tekmi so prav tako zadnji Poljaki izzvali Slovake. Tudi tu so slednji upravičili vlogo favorita, zabili še gol več kot Švicarji, mrežo pa prav tako ohranili nedotaknjeno. Dvakrat so bili natančni v prvi in tretji tretjini, tako prvi, kot zadnji gol pa je dosegel Lukas Cingel. Kevin Fiala je zapravil kazenski strel, a Švicarji so brez težav slavili. | Foto: Guliverimage Kevin Fiala je zapravil kazenski strel, a Švicarji so brez težav slavili. Foto: Guliverimage

V dvoboju nosilcev medalj s prejšnjega SP boljši Nemci

Popoldanski spored v Ostravi sta odprli dobitnici srebra in brona s prejšnjega prvenstva, Nemčija in Latvija. Nemci so svojim nasprotnikom odčitali pravo lekcijo in jih ugnali kar za sedem zadetkov. Kar pet so jih dosegli v drugi tretjini, edino John Jason Peterka pa se je med strelce vpisal dvakrat. Edini, ki je zatresel mrežo Philippa Grubauerja pa je bil Markus Komulss.

V prestolnici so gostitelji prekrižali palice z Danci, gledalci pa so videli še dva zadetka več kot v Ostravi. Po prvih dveh tretjinah sta bili ekipi še zelo blizu, nato pa so v zadnji Čehi med šesto in 12. minuto zabili trikrat (peti in šesti gol v razmiku zgolj 20 sekund). V 12. minuti so sicer gol dosegli tudi Danci, tako da so kar trije zadetki padli v razmiku le 41 sekund, a dobro minuto kasneje je Ondrej Palat zabil še zadnji gol na srečanju. 11 zadetkov je zabilo 11 različnih strelcev.

Dve skupini, najslabša se bosta poslovila

Na Češkem sodeluje 16 reprezentanc, ki so v predtekmovanju razdeljene v dve skupini. Redni del oziroma tekmovanje v skupinah bo potekalo do torka, 21. maja. Četrtfinalni tekmi (po dve v Pragi in Ostravi) bosta na vrsti dva dni pozneje, polfinalni v soboto, 25. maja, finale in mali finale pa v nedeljo, 26. maja. Te štiri odločilne tekme bo gostila Praga.

Najslabša reprezentanca vsake skupine bo izpadla v divizijo I, skupino A, iz katere so letos znova napredovali Slovenci, ki bodo med elito igrali prihodnje leto na Švedskem ali Danskem.

Svetovno prvenstvo, skupinski del, 6. dan (Ostrava in Praga)

Sreda, 15. maj

Lestvici*:

*Prve štiri reprezentance iz skupine napredujejo v četrtfinale, zadnja iz vsake skupine izpade razred nižje.

SP v hokeju 2024, Kanada
Sportal Branilci naslova prvenstvo odprli z zmago, podprvaki s hudim porazom
SP v hokeju 2024: Kanada - Danska
Sportal Švicarji v zadnji minuti nore tekme razžalostili Avstrijce, Švedi do pričakovane zmage
SP v hokeju 2024: Avstrija : Švica