Zala Marija Žibret bronasta na EP v karateju

Zadar, 11. maja - Slovenska karateistka Zala Marija Žibret je na evropskem prvenstvu v karateju osvojila bronasto kolajno v odprti ženski kategoriji nad 68 kg. Pot do kolajne je bila težka, saj je izgubila prvo borbo z Angležinjo Rochelle Walter in do odličja prišla preko repesaža.

Hrvaška, Zadar.
Slovenska karateistka Zala Maria Žibret zablestela z bronasto medaljo na Evropskem karate prvenstvu.

V izločilnih bojih je članica karate kluba Ljubljana najprej z 9:1 odpihnila Portugalko Ano Rito Oliveiro, nato pa s tesno s 3:2 dobila borbo s Švedinjo Sophie Bao Bednarski. V odločilni borbi za bron je kar s 7:2 premagala Španko Mario Garcio Torres.

Zelo blizu odličju je bil v moški kategoriji nad 84 kg tudi Stefan Joksimović, ki je osvojil peto mesto. V parakarateju je bronasto odličje v katah osvojila Diandra Bekčić.