Koliko podaj si ujel za zadetek? George Kittle: Tri! Foto: Reuters

Rivalstvo med ekipama je veliko, obe sodita med najboljše ekipe v zgodovini, hkrati pa sta se pomerili v zadnjih dveh sezonah, obakrat so zmagali 49-ersi. Razplet je bil tudi tokrat podoben, Brock Purdy (podaje: 17/24, 252 jardov) je zbral štiri podaje za zadetek, George Kittle je ujel tri žoge in se z njimi vselej znašel v končni coni.

Dobro je delovala tudi domača obramba, ki je gostujočemu podajalcu Daku Prescottu prestregla tri podaje, še trikrat pa ga je podrla po tleh. San Francisco se je tako v rednem delu sezone veselil že 15. zaporedne zmage, kar je nov klubski rekord.

Obramba Pittsburgha je ves dan 'upešno nadlegovala' Lamarja Jacksona. Foto: Reuters

700. zmaga za Pittsburgh
Še ena zelo stara in čislana franšiza je Pittsburgh. Jeklarji so v divizijskem obračunu ugnali Baltimore s 17:10 in se tako veselili svoje 700. zmage v zgodovini kluba. Tekma je bila napadalno sicer dokaj slaba, blesteli pa sta obe obrambi. Ravensi so dosegli prvih 10 točk, Steelersi pa zadnjih 17, od tega 14 v zadnji četrtini, ko so dosegli safety, zadetek in dva prosta strela Chrisa Boswella.

Obramba Philadelphie blestela
Neporažena ostaja tudi Philadelphia, ki je na gostovanju pri LA Ramsih slavila s 23:14. Jalen Hurts je zbral 303 jarde in podajo za zadetek, v končno cono pa se je kot tekač prebil tudi ob izteku prvega polčasa, ko je z zadetkom popeljal svojo ekipo v vodstvo (17:14), ki ga ni več izpustila. Obramba Eaglesov v drugem polčasu ni dopustila niti točke.

Kelce imel težave z gležnjem
Prvak Kansas City letos še ni ujel ravno dominantne forme, po kateri je bil znan zadnja leta, vseeno pa ima dobro razmerje zmag 4–1. Chiefsi so do nove zmage prišli na gostovanju pri Minnesoti (27:20). Patrick Mahomes, ki je letos že vrgel štiri prestrežene podaje, je imel solidno tekmo (281 jardov), obe podaji za zadetek je zbral v tretji četrtini, po kateri se je izid 13:13 spremenil v vodstvo Chiefsov s 27:13. Sredi tekme si je gleženj poškodoval Travis Kelce, izpustil nekaj akcij, a nato dosegel zadnji zadetek Kansasa na tekmi (za tiste, ki jih morda zanima − Taylor Swift tokrat ni bilo med gledalci).