215159

Alcaraz rezerviral četrtfinale z Zverevom

Avtor: Urban Kolman
22. 1. 2024, 16.41

Španec Carlos Alcaraz je dobro formo potrdil tudi v osmini finala teniškega odprtega prvenstva Avstralija. Drugi nosilec je Srba Miomirja Kecmanovića odpravil s 6:4, 6:4 in 6:0. Njegov naslednji tekmec v sredo bo Nemec Alexander Zverev.

Španec je za zmago potreboval le uro in 49 minut, pri tem pa Srbu ni ponuditi ene priložnosti za odvzem servisa. Sam jih je nasprotniku odvzel pet, po enega v prvem in drugem nizu, v zadnjem pa kar tri. Z glavo je bil kmalu po tekmi pri naslednjem dvoboju: “Če bom igral tako, kot sem danes, bom imel svoje priložnosti. Prav veselim se tega dvoboja.”

Zverev pa je bil na igrišču več kot štiri ure, preden je Britanca Camerona Norrieja premagal s 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (3) in se tretjič v karieri zavihtel med najboljših osem. Čeprav je Španec navidezni favorit, je zmagovalca težko napovedati, saj Zverev v medsebojnih obračunih vodi s 4:3, dobil pa je tudi zadnje merjenje moči lani v finalu Torina. Na turnirjih za grand slam je Alcaraz nazadnje dobil tekmo v New Yorku, nemški olimpijski prvak pa v Parizu.

Norrie si je z osmino finala že priboril največji uspeh na Australian Opnu, kaj lahko pa bi se razvilo drugače, če Nemcu v odločilni podaljšani igri ne bi uspelo osvojiti šestih točk zaporedoma za vodstvo z 8:2. Ob tem velja dodati, da ga je na kratko prekinil navijač, ki je na igrišče vrgel letake. Kasneje se je izkazalo, da je bil na letakih poziv v podporo Palestincem.

“Samo vesel sem, da sem zmagal. To je grand slam, kjer vsi pokažejo vse, kar znajo,” je po tekmi dejal Nemec, ki je pet nizov potreboval že v drugem krogu proti slovaškemu kvalifikantu Lukašu Kleinu.

Že pred tem je Rus Danil Medvedjev s 6:3, 7:6 (4), 5:7 in 6:1 po več kot treh urah igre izločil 69. igralca sveta, Portugalca Nina Borgesa.

“Pred to tekmo sem se počutil 100-odstotno,” je dejal Medvedjev, finalist v letih 2021 in 2022, ko je izgubil proti Novaku Đokoviću in Rafaelu Nadalu.

“Ampak Nuno me je prisilil, da sem tekel po igrišču v tretjem nizu, zato sem zamudil malo preveč, bil sem precej mrtev, če sem iskren. V četrtem nizu mi je uspelo dvigniti raven energije,” je dodal ruski igralec, ki se bo za uvrstitev med štiri pomeril s Hurkaczem.

Slednji je končal sanjski niz francoskega igralca Arthurja Cazauxa s 7:6 (6), 7:6 (3) in 6:4 in napredoval v svoj prvi četrtfinale OP Avstralije.

“Arthur je tako odličen tekmovalec, čestitam mu za čudovit niz tukaj,” je dejal Hurkacz: “Dobro sem serviral in tudi on je dobro serviral, zato sem moral ostati agresiven in res sem zadovoljen z današnjim nastopom.”

V ženski konkurenci se je ukrajinska kvalifikantka Dajana Jastremska presenetljivo uvrstila v četrtfinal. Premagala Belorusinjo Viktorijo Azarenka s 7:6 (6) in 6:4. V boju za polfinale se bo zdaj pomerila z Lindo Noskovo. Čehinja je napredovala po predaji Ukrajinke Eline Svitoline.

“Zdi se mi, kot da bi mi srce skočilo iz telesa,” je po tekmi v areni Rod Laver popolnoma pretresena povedala Jastremska. Zdelo se je, kot da je igro izgubila 20-krat. “Neverjetno. Mislim, da sem zmagala samo zato, ker sem odlična borka.”

V prvem nizu je morala Jastremska v podaljšani igri ubraniti dve točki. V drugem nizu je Azarenka, ki je dvakrat osvojila grand slam v Melbournu (2012, 2013), hitro povedla s 3:0. Toda Jastremska se je zoperstavila in po 2:07 ure igre izkoristila prvo zaključno žogo.

Medtem pa je prvi grand slam sezone v solzah končala Ukrajina Elina Svitolina, 19. nosilka, ki je proti Noskovi, 50. igralki na svetovni lestvici, predala dvoboj zaradi poškodbe.

Češka najstnica je v tretjem krogu izločila številko 1 na svetu, Poljakinjo Igo Swiatek, zdaj pa se bo proti Jastremski pomerila za uvrstitev v polfinale.

Četrtfinalistki sta tudi Rusinja Ana Kalinska z zmago nad Italijanko Jasmine Paolini s 6:4, 6:2 ter 12. nosilka Kitajka Zheng Qinwen, ki je Francozinjo Oceane Dodin premagala s 6:0 in 6:3.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več