Daniil Medvedjev se je veselil četrte zmage na turnirjih serije 1000. Leta 2019 osvojil turnirja v Cincinattija in Šanghaju, lani pa še turnir v dvorani Bercy v Parizu. Foto: Reuters

25-letni Rus je osvojil 12. turnir ATP v karieri. To je bila njegova četrta zmaga na turnirjih serije 1000.

Reilly Opelka, ki je na lestvici ATP na 32. mestu, je prvič igral v finalu mastersa. Navdušil je v polfinalu, ko je izločil tretjega nosilca Stefanosa Cicipasa. V finalu je serviral osem asov, a je naredil kar 34 neizsiljenih napak.

Medvedjev slavil v Torontu

Medvedjev zelo rad igra proti igralcem z močnim servisom. V polfinalu je John Isner prejel pravo lekcijo. Opelka je povedel z 2:1 in imel v četrti igri pri 0/40 tri priložnosti za brejk. Ni jih unovčil in kazen je sledila v peti igri. Medvedjev je prišel do edinega odvzema servisa in prednost zanesljivo zadržal do konca uvodnega niza.

V drugem nizu je Rus odlično vračal začetne udarce, Opelka se je mučil v vsaki igri na svoj servis. V tretji igri je naredil preveč napak in hitro se je znašel v zaostanku z 1:3. Osmo igro je prvi nosilec turnirja dobil v 59 sekundah! V deveti igri je Medvedjev zaigral popolnoma sproščeno in unovčil že prvo zaključno žogo po uri in 25 minutah, ko je Opelka forhend poslal v mrežo.

Reilly Opelka jni bil preveč razočaran, saj je v Torontu prišel do uspeha kariere. Foto: Reuters

Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 73:57. Medvedjev je zadel 16 "winnerjev" in naredil le 13 neizsiljenih napak.

"Dobil sem že štiri turnirje serije 1000 v petih finalih. Opelka je odigral najboljši teden v karieri. Tudi v finalu je igral zelo dobro. Nikoli ni lahko igrati v prvem finalu kariere. Ko sem prvič zaigral v finalu v Kanadi, sem osvojil le tri igre. Zdaj grem v Cincinnati, kjer želim znova prikauzati dobro igro. Največji cilj je seveda US Open," je povedal Medvedjev.

"Daniil je odigral izjemen finale, že vso sezono igra na zares visoki ravni. Prvič sem igral v Torontu in hitro sem se počutil zelo domače. Škoda, da bom moral zdaj dve leti počakati na naslednji turnir na tem stadionu," je dodal Opelka.

Prikupna Italijanka Camila Giorgi se je veselila uspeha kariere. Foto: EPA

Uspeh kariere za Camilo Giorgi v Montrealu
Camila Giorgi je presenetljiva zmagovalka turnirja WTA v Montrealu. V finalu je po uri in 42 minutah igre s 6:3 in 7:5 premagala Čehinjo Karolino Pliškovo in se veselila uspeha kariere.

Postala je šele druga Italijanka z zmago na mastersu, še tretjič v letošnji sezoni je premagala Pliškovo.

71. igralka z lestvice WTA je igrala v devetem finalu turnirja WTA, prvem serije 1000. Pred tem je slavila leta 2015 v Hertogenboschu in leta 2018 v Linzu. Dobila je kar 16 od zadnjih 20 dvobojev na turneji WTA.

Finalistka Wimbledona Pliškova je letos izgubila še drugi finale mastersa in ostaja pri 17. naslovih na turnirjih WTA.

Naveza Klepač/Jurak poražena v finalu
Andreja Klepač je skupaj s hrvaško soigralko Darijo Jurak izgubila finale turnirja serije WTA v Montrealu v konkurenci dvojic. Brazilka Luisa Stefani in Kanadčanka Gabriela Dabrowski sta bili boljši s 6:3 in 6:4 po uri in devetih minutah. S tem sta se oddolžili Koprčanki in Hrvatici za poraz prejšnji teden v finalu turnirja v San Joseju. Za Klepačevo in Jurakovo je bil to četrti finale letos, ostajata pri dveh turnirskih zmagah.