Rafael Leao je bil najboljši igralec mestnega obračuna. Derby della Madonnina je znova navdušil. Foto: Reuters

Lani sta se oba velikana iz Milana udarila za "scudetto" in navijači Milana so po naslovu še dolg spraševali privržence Interja, kdaj bo na sporedu tekma v Bologni. Na tej preloženi tekmi 20. kroga (vmes je bila že registrirana s 3:0 za Inter, a je bila nato le odigrana) so črno-modri doživeli hladno prho. Nicola Sansone je devet minut pred koncem kaznoval veliko napako vratarja Ionuta Raduja, saj je bil konec aprila Handanović poškodovan.

Leao hitro izničil prednost Interja
Inter je bolje začel derbi. V 21. minuti je Marcelo Brozović zatresel mrežo po podaji Joaquina Coree. Sedem minut pozneje je Hakan Calhanoglu izgubil žogo na sredini igrišča, Sandro Tonali je zaposlil Rafaela Leaa na levi strani kazenskega prostora. Napadalec je z izjemnim diagonalnim strelom poslal žogo v malo mrežico, Handanović se je iztegnil, a je bil malce prekratek.

Zlatan Ibrahimović in Ante Rebić sta bila navdušena nad predstavo soigralcev. Foto: EPA

Milan sanjsko odprl drugi polčas
Drugi polčas je Milan začel udarno. V 54. minuti je veteran Olivier Giroud z desetih metrov iz obrata mojstrsko zatresel mrežo. Francoz je nato po uri igre na levi strani kazenskega prostora zaposlil Leaa, ki je z eno potezo poslal tri branilce Interja v prazno in matiral še Handanovića. V 67. minuti je Interjeve upe ohranil Edin Džeko po podaji Mattea Darmiana z leve strani. Izkušeni napadalec je bil na zelenici le tri minute.

Maignan preprečil izenačenje
V zadnjih 20 minutah se je nekajkrat izkazal vratar Milana Mike Maignan. V 70. minuti je s parado preprečil izenačenje po strelu Lautara Martineza z glavo, sedem minut zatem pa ga ni uspelo ukaniti Hakanu Calhanogluju z 20 metrov.

Stara dama do točke v Firencah
Fiorentina in Juventus sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Torinčani so hitro povedli po akciji novincev, podal je Filip Kostić, zadel pa Arkadiusz Milik v 9. minuti. Firenčane je do izenačenja popeljal Cristian Kouame v 29. minuti, ob koncu polčasa pa je Luka Jović zapravil enajstmetrovko, ko se je Mattia Perin toliko dotaknil žoge, da je ta končala v vratnici. Fiorentina je prevladovala na tekmi, vendar zmage ji ni uspelo doseči. Pri Juventusu ni igral Dušan Vlahović.

Sandi Lovrić je zaokrožil imeniten večer na Dacia Areni. Veselil se je prvenca v Serie A. Foto: EPA

Udinese tudi z golom Lovrića gladko odpravil Romo
Udinese je odpravil Romi kar s 4:0. Gol je dosegel tudi slovenski reprezentant Sandi Lovrić, ki je v 82. minuti postavil končni izid, v 63. minuti pa je prišel na igrišče. Destiny Udogie je za Videmčane zadel v peti minuti, nato sta bila uspešna še Lazar Samardžič (56.) in Roberto Pereyra (75.). Drugi slovenski igralec Udineseja Jaka Bijol je moral že v 17. minuti zapustiti igrišče.

Udinese je po nepopolnem krogu na četrtem mestu, na peto je padla Roma, obe ekipi imata po 10 točk.