210161

NBA: Dončić blestel proti Houstonu, Dallas do enajste zmage

Avtor: Lamin Diallo
29. 11. 2023, 08.13

Slovenski košarkarski zvezdnik lige NBA Luka Dončić je imel v dresu Dallas Mavericks nov blesteč večer. Štiriindvajsetletniku, ki je na teksaškem dvoboju igral s povitim palcem, je le malo zmanjkalo do 59. trojnega dvojčka v karieri. Tako je z 41 točkami ter s po devetimi skoki in podajami popeljal ekipo do zmage s 121:115 nad Houston Rockets.

Dallas, ki je vodil večino srečanja proti Houstonu, je v tretji četrini popustil in Rakete so si nabrale 9 točk prednosti. Takrat se je z nekaj lepimi potezami izkazal Kyrie Irving, ki je Dallasu pomagal, da je zaostanek za nasprotnikom pred pričetkom četrte četrine znašal le štiri točke.

Dončić se je izkazal tudi v obrambi, saj je prav njegova poteza v zadnji četrtine pripelajla do tega, da so Mavsi ponovno začeli dosegati točke. Z odlično igro v drugem polčasu se je izkazal tudi Kyrie Irving, ki je 22 od svojih skupno 27 točk za Dallas dodal v zadnjih dveh četrtinah.

“Menim, da sem bil dober v obrambi,” je Dončić dejal po tekmi. “Vem, da ljudje tega ne bodo zlahka priznali, ampak mislim, da se moja ekipa tega zaveda, trenerji to vedo. Mislim, da smo vsi pokazali dobro igro v obrambi, ne samo jaz.”

Trener Jason Kidd se zaveda, koliko je Dončić pripomogel v obrambi. ”Včasih ga vzamemo za samoumevnega, a tegi ne bi smeli početi, ” je dejal Kidd. “Luka gre vedno na zmago. Menim, da mediji zadnje čase premalo izpostavljajo Lukovo trdo delo v obrambi.”

Dončić je pri še ne 25 letih tik pred še enim dosežkom lige NBA. Ko bo dosegel 59. trojni dvojček, se bo v tej statistični prvini izenačil z legendarnim Larryjam Birdom na devetem mestu v zgodovini lige NBA.

Naslednja tekma Dallas čaka že v petek, ko bo v domači dvorani gostil še Memphis.

Vir: STA, Mavs.com

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več