Mohamed Salah je sredi prvega polčasa slabo izvedel najstrožjo kazen, natančen pa je bil v 86. minuti. Soigralci ga bodo januarja pogrešali, saj bo igral na afriškem prvenstvu. Foto: EPA

Varovanci Jürgena Kloppa so poskrbela za spektakel. Sprožili so kar 34 strelov, od tega 15 v okvir vrat. Blestel je vratar Newcastla Martin Dubravka, ki je tudi ubranil najstrožjo kazen, a vseeno ni uspel preprečiti poraza.

Na zadnjih dveh domačih tekmah je Liverpool remiziral z Manchester Unitedom (0:0) in Arsenalom (1:1). Tudi tokrat je v deževnem in vetrovnem večeru na Anfieldu dolgo časa kazalo na delitev točk.

Martin Dubravka je preprečil še precej višji poraz Newcastla. Foto: EPA

Dubravka odbil slab strel Salaha z enajstih metrov
Luis Diaz je v 19. minuti zatresel mrežo, a se je prvič oglasil videosodnik, ki je opazil, da je bil Darvin Nunez je v prepovedanem položaju. V naslednji akciji je Sven Botman v kazenskem prostoru podrl Diaza in sodnik Anthony Taylor je pokazal na belo točko. Mohamed Salah je streljal preveč po sredini vrat in Dubravka se je izkazal s parado.

Alexander-Arnold z volejem zadel vratnico
V 37. minuti so se prehitro veselili tudi gostje. Kapetan Dan Burn je z glavo zatresel mrežo po natančnem predložku Lewisa Mileyja. Znova je posredoval videosodnik, saj je bil napadalec Alexander Isak, ki je podal do Mileyja, v prepovedanem položaju.

Šest minut pred odmorom je Joe Gomez podal na desno stran, Trent Alexander-Arnold pa je z izjemnim volejem oplazil vratnico. Vratar Dubravka je bil pri strelu iz nemogočega položaja presenečen in ni posredoval.

150. zadetek Salaha v Premier ligi
Liverpool je imel številne priložnosti, a povedel je šele na začetku drugega polčasa. V 49. minuti je Luis Diaz v kazenskem prostoru zaposlil Nuneza, ki je podal pred vrata, Mohamed Salah pa je z desnico le še potisnil žogo v mrežo. Egipčan je dosegel 150. prvoligaški gol v Liverpoolovem dresu.

Isak hitro izenačil
Pet minut zatem so črno-beli gosti izenačili. Anthony Gordon je lepo podal v prazen prostor, Isak se je izognil prepovedanemu položaju in z desno nogo matiral Alissona Beckerja. To je bil sploh prvi strel gostov v okvir vrat.

Curtis Jones je četrt ure pred koncem kronal veliko premoč Liverpoola. Foto: EPA

Prvi zadetek Jonesa v tej sezoni
Po izenačenje so gostitelji znova močno pritisnili, Dubravka pa je imel večer sezone. V 74. minuti je le klonil, ko je Salah v kazenskem prostoru našel rezervista Dioga Joto. Napadalec je podal pred vrata, Curtis Jones pa je bil na pravem mestu. To je bil njegov prvi zadetek sezone.

Gakpo povišal na 3:1
V 78. minuti je razigrani Salah z zunanjim delom stopala mojstrsko podal z desne strani pred vrata, rezervist Cody Gakpo pa je povišal na 3:1. Newcastle je takoj odgovoril. Sean Longstaff je izvedel kot z desne strani, visoki Botman pa je z glavo poslal žogo v mrežo.

Salah drugič natančen z bele točke
Newcastle je nato več tvegal. Diogo Jota je ušel obrambi gostov, stekel je sam proti Dubravki, ki ga je podrl v kazenskem prostoru. Sodnik Oliver je še drugič pokazal na belo točko. Salah je imenitno predstavo kronal z natančnim strelom z levo nogo štiri minute pred koncem.

V nedeljo derbi Pokala FA na stadionu Emirates
Egipčan bo zdaj odpotoval na afriško prvenstvo. Spored tekem je zelo zgoščen tudi januarja. Že v nedeljo bo vroče na stadionu Emirates, kjer bo Arsenal gostil Liverpool na derbiju 3. kroga Pokala FA.