Vratar Oscar Fröberg je bil junak tretje tekme v dvorani Odegar v Asiagu. Gašper Glavič (levo) se je izkazal z dvema zadetkoma v prazno mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

Po porazu na prvi tekmi z 1:4 so Jeseničani s hitrim golom v podaljšku zmagali s 4:3 in izid v zmagah izenačili na 1:1. Tokrat so imeli izjemno razpoloženega vratarja Oscarja Fröberga, ki je zbral kar 54 obramb. Asiago je imel precej več priložnosti, a odličnega čuvaja mreže je ukanil le enkrat.

Zelo disciplinirana igra Jesenic
Obe ekipi sta se zavedali, da je druga zmaga v seriji na tri uspehe že zelo velika prednost. Tudi zato nobena od ekip ni želela preveč tvegati, pa tudi pretirane grobosti ni bilo. Jeseničani so odigrali izjemno disciplinirano in v 60 minutah niso prejeli nobene kazni.

Gostitelji so imeli v prvi tretjini terensko premoč, nevarnejših strelov ni bilo, nekaj polpriložnosti je ustavil vratar Fröberg.

Stevan hitro izničil vodilni zadetek Zibelnika
V 31. sekundi druge tretjine je branilec Andraž Zibelnik zatresel mrežo, v gneči pred vrati je bil na pravem mestu po podaji Jesperija Viikiläja izza vrat. Veselje je bilo kratkotrajno, Asiago je že v naslednji nevarni akciji izenačil. Michele Stevan je 75 sekund zatem spretno podstavil palico pred vrati po podaji Micheleja Parinija z desne strani. Asiago je imel več strelov (22:13), a ne več posebej nevarnih, obramba Jeseničanov pa ni več delala napak.

Poškodba vratarja Vallinija nagnila tehtnico na stran železarjev
V zadnji tretjini je imel pri domačih lepo priložnost Michelle Marchetti, toda Fröberg je njegov samostojni prodor ustavil. V 49. minuti so imeli sploh prvi "power play" na tekmi Jeseničani. Anthony Salinitri je moral na kazensko klop. Italijanom se je uspelo ubraniti, a se je takrat poškodoval prvi vratar domačih Gianluca Vallini, ki ni mogel nadaljevati. Zamenjal ga je neogreti Luca Stevan.

Jenko sijajno zaključil protinapad, Glavič potrdil zmago
Jeseničani so to znali izkoristiti. Najprej ga je matiral Jaša Jenko po samostojnem prodoru v 55. minuti. Gostitelji so morali tvegati, Stevan je minuto in 24 sekund pred koncem zapustil vrata. Gašper Glavič je bil na pravem mestu in s svoje polovice je zatresel prazno mrežo. Minuto zatem je bil kapetan Jesenic še enkrat natančen, ko so Italijani izgubili plošček in brez težav ga je poslal v prazno mrežo. Končno razmerje v strelih na gol je bilo 55:30 za Asiago, ki pa se je zdaj znašel v velikih težavah.

Četrta tekma bo v soboto ob 20.00 v Podmežakli. Obeta se nov hokejski praznik na Ledarski 4.

Mladinci Olimpije so v finalni seriji zaostajali z 1:2 v zmagah, nato pa so dobili zadnji dve tekmi. Foto: Facebook SŽ Olimpija

Olimpija mladinski državni prvak
Na odločilni peti tekmi državnega prvenstva mladincev je SŽ Olimpija premagala Hidrio Jesenice s 5:2 (1:0, 4:2, 0:0). Ljubljančani so dobili serijo s 3:2 v zmagah in se po desetih letih veselijo mladinskega naslova. V dvorani Tivoli se je zbralo kar 550 gledalcev, kar je več kot na številnih tekmah Alpske lige v preteklih sezonah.

Za zmaje so zadeli Mauro Zupanič (18.), Tevž Žibert (26. in 30.), Nik Sečen (35.) in Martin Črepinšek (40.). Za železarje sta bila natančna Lovro Kumanović (28.) in Gašper Šmid (40.). Razmerje v strelih na vrata je bilo 36:25.