Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.04.2023 20:44:48

Dortmund izkoristil spodrsljaj Bayerna in skočil na vrh bundeslige

Nogometaši Borussie Dortmund so v zadnji sobotni tekmi 29. kroga nemške lige zanesljivo premagali Eintracht s 4:0 in se tako povzpeli na prvo mesto lestvice.

Popoldne je namreč do danes vodilni Bayern izgubil v Mainzu z 1:3. Po novem ima Dortmund 60 točk, Bayern pa 59.

Nogometaši Bayerna so nekajkrat že ponudili priložnost tekmecem, a jih Dortmund ni izkoristil. Nazadnje prejšnji teden, ko je po remiju Bavarcev s Hoffenheimom tudi sam odnesel le točko iz Stuttgarta.

Danes pa so Porurci le naredili odločilen korak. Več kot samo prst so jim prvaki ponudili s šokantnim porazom v Mainzu, kjer se je še poglobila kriza bavarskega velikana. Ta že več kot mesec išče pot iz globin, v tem času je nemški prvak izpadel iz pokala in lige prvakov, v prvenstvu pa danes izgubil z Mainzem.

Vsaj v prvem polčasu še ni kazalo na polom do tega kroga vodilne ekipe, Sadio Mane je zadel za vodstvo. Toda v nadaljevanju so zagrizeni domači nogometaši postajali vse boj nevarni, po izenačenju Ludovica Ajorqua v 65. minuti pa so popolnoma izkoristili anemične in raztresene tekmece ter v pičlih 12 minutah z zadetkoma Leandra Barreira in Aarona Martina zapečatili usodo Bayerna, sami pa naredili pomemben korak v boju za evropska tekmovanja in začasno skočili na šesto mesto.

Dortmund je hitro pokazal, da ne bo ponovil napake iz prejšnjega tedna. Domače je načel Jude Bellingham v 19. minuti, do konca prvega dela sta visoko prednost zagotovila še Donyell Malen in Mats Hummels. Malen pa je v 66. zadel še enkrat in dokončno potrdil delitev rumeno-črnih na vrh lestvice.

Do konca sezone je še pet krogov. Dortmund je bil nazadnje prvak leta 2012, vse naslove odtlej je pobral Bayern.

Zdaj ima Dortmund 60 točk, Bayern 59, Union 52, Leipzig 51 in Freiburg 50. Te tri ekipe izpod vrha lestvice bodo igrale v nedeljo. Union Berlin bo gostoval v Mönchengladbachu, Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla bo igral v Leverkusnu, peti Freiburg pa bo gostil Schalke.