12. 9. 2022,
15.15

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Union Berlin Borussia Mönchengladbach RB Leipzig Kevin Kampl Bayern München Borussia Dortmund Bundesliga nemško prvenstvo

Ponedeljek, 12. 9. 2022, 15.15

NEMŠKO PRVENSTVO, 6. KROG

Union Berlin vodi v Nemčiji, Bochum zamenjal trenerja

Union Berlin | Union Berlin je novo moštvo na vrhu nemške bundeslige. | Foto Reuters

Union Berlin je novo moštvo na vrhu nemške bundeslige.

V šestem krogu bundeslige je RB Leipzig s Kevinom Kamplom s kar 3:0 odpihnil Borussio Dortmund in ji prizadejal drugi poraz v sezoni. Brez zmage je ostal tudi prvak Bayern, ki je z 2:2 remiziral s Stuttgartom. In tako je Union Berlin, ki je v nedeljo z 1:0 zmagal v Kölnu, prevzeli vodstvo na razpredelnici. Bochum je prekinil sodelovanje s trenerjem Thomasom Reisom.

Neymar PSG
Sportal Nadaljuje se mrtvi tek PSG in Marseilla, Blažič jo je dočakal

Vse kaže, da kadrovske menjave v Leipzigu počasi rodijo sadove. Novi trener Marco Rose je moštvo takoj pripeljal zmage. Za ekipo z vzhoda države sta najprej zadela Willi Orban (6.), ki je bil po kotu z glavo najvišji v skoku, in Dominik Szoboszlai (45.) tik pred polčasom z lepim strelom z razdalje. Ekipo Dortmunda je nato v 84. minuti dokončno matiral Amadou Haidara (84.).

Bayern je vsaj za 24 ur prevzel vodstvo na lestvici, a rekorderji v nemškem prvenstvu po treh zmagah in treh remijih z uvodom v sezono ne morejo biti zadovoljni. Najprej je kazalo, da bodo Bavarci tudi doma potrdili zmago iz lige prvakov proti milanskemu Interju. Francoz Mathys Tel je pri 17 letih in 156 dnevih postal najmlajši nogometaš Bayerna, ki je dosegel gol v nemški ligi in ekipo v 36. minuti popeljal v vodstvo.

Bayern in Stuttgart sta se razšla z delitvijo točk. | Foto: Reuters Bayern in Stuttgart sta se razšla z delitvijo točk. Foto: Reuters

V drugem delu je za Stuttgart že v 51. minuti zadel Serhou Guirassy, a so sodniki gol zaradi domnevnega prekrška razveljavili, šest minut kasneje pa je bilo po golu Chrisa Führicha 1:1. Veselje gostov je bilo kratko, saj je le tri minute zatem Bayernu vodstvo vnovič zagotovil Jamal Musiala (60.). Vseeno pa so se nogometaši Stuttgarta na Allianz Areni dokopali do točke, ko je v sodniškem podaljšku z bele točke zadel Guirassy.

Union Berlin je na prvem mestu razpredelnice in navijači seveda že sanjajo tudi o prvem naslovu. Za to je še prezgodaj, a dejstvo je, da se je ekipa iz prestolnice v uvodnih šestih krogih že pomerila tudi s favoriziranima Bayernom in Leipzigom. Zmaga Berlinčanov bi bila lahko še višja, a je Jordan Siebatcheu v 10. minuti zapravil enajstmetrovko. Že pred tem jim je k vodstvu z avtogolom pomagal Timo Hübers (3.).

Bochum odslovil trenerja

Thomas Reis ni več trener nemškega nogometnega prvoligaša Bochuma. Trener, ki je v preteklosti beležil velike uspehe, je v startu v novo sezono bundeslige z ekipo na šestih obračunih ostal brez osvojene točke in klubska uprava se je odločila za menjavo na vrhu strokovnega štaba, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Začasno bo Reisa zamenjal Heiko Butscher, ki je nazadnje vodil klubsko ekipo do 19 let.

Nemški mediji pa pišejo tudi o ozadju zgodbe in govoricah, da klubska uprava ni želela vnaprej podaljšati pogodbe s trenerjem, ki se izteče ob koncu sezone, pa tudi o poletni želji Reisa, da se preseli v Gelsenkirchen k povratniku v prvo ligo Schalkeju. Reis je to konec tedna po porazu proti Schalkeju (1:3) zanikal.

Reis je v Bochumu sicer spisal lepo zgodbo. Ekipo je v treh letih v drugi ligi stabiliziral in se lani z njo vrnil med prvoligaše. Klub je nato nazadnje ostal v elitni druščini in presenetil tudi velikana nemškega nogometa Bayern München in Borussio Dortmund.