Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

0 29.06.2023 07:41:33

Odmeven skalp Domžalčanov: Doza samozavesti pred Evropo, najtežji poletni preizkus opravljen!

Martin Metelko
Nogometaši Domžal se pripravljajo na novo sezono, ki bo v primerjavi s prejšnjo tudi mednarodno obarvana.

Čez natanko dva tedna – devet dni pred začetkom domačega prvenstva – jih že čaka prva tekma v prvem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo, ko bodo na svojem igrišču gostili malteški Balzan. Temu primerno so Simon Rožman in njegov sodelavci sestavili načrt priprav. V njem je bil včerajšnji dan rezerviran za igranje tretje tekme v tem obdobju. Po porazu z zagrebško Lokomotivo (0:2) in visoki zmagi nad Leskovcem (11:0) je sledil najtežji poletni preizkus.

V Kranjski Gori premagali Rijeko
Rumena družina je odšla v Kranjsko Goro, kjer se je srečala z Rijeko. Tudi za četrto ekipo hrvaške lige je bil to tretji pripravljalni test, na prvih dveh je vknjižila zmagi. Najprej je bila z 2:1 boljša od ekipe igralcev iz domačega nogometnega sindikata, nato pa je z rezultatom 3:1 padel še Spartak iz Trnave, ki je v zadnji sezoni slovaškega prvenstva osvojil tretje mesto. No, Rečani so včeraj naleteli na previsoko oviro in položili orožje pred zasedbo nekdanjega trenerja Rožmana, ki je s kvarnerskim klubom osvojil pokalno lovoriko in ga popeljal v skupinski del lige Europa. Rumena družina je slavila z 1:0, v zanimivem obračunu, v katerem sta imeli obe moštvi nekaj lepih priložnosti, pa je edini zadetek padel pet minut pred koncem, ko je v polno meril Mirza Hasanbegović, ki je po hitri akciji pobegnil nasprotni obrambi in nato matiral še vratarja.

Domžalski strateg je imel na voljo nekoliko okrnjeno zasedbo, saj so manjkali Nermin Hodžić, Emir Saitoski, Nick Perc, Daniel Offenbacher, Amadej Brecl, Ranaldo Biggs in Tilen Klemenčič. Zato pa je na zelenico poslal enajsterico, v kateri so bili tudi štirje novinci. Od prve minute so namreč igrali: Tratnik, Mutavčić, Đurić, Nwankwo, Đapo, Markuš, Julardžija, Repas, Krstovski, Šturm, Kovačević. Omenimo lahko, da je za hrvaško moštvo, ki ga vodi nekdanji strateg Maribora Sergej Jakirović, od prve minute srečanje začel Dejan Petrovič. Bivši član Aluminija je v tem prestopnem roku k Rijeki prišel iz dunajskega Rapida.

Domžalčane do konca priprav čakata še dve preizkušnji. Že jutri se bodo udarili z Varaždinom, 6. julija pa še z dekanskim Jadranom.

Značke: domžale, rijeka