Andreja Leški in Benjamin Savšek športnika Ljubljane 2023

Ljubljana, 29. februarja - Judoistka Andreja Leški in kanuist na divjih vodah Benjamin Savšek sta najboljša športnika Ljubljane za leto 2023. Na slavnostni prireditvi v Festivalni dvorani pa so za najboljši ekipi razglasili rokometni klub Krim Mercator v ženski in odbojkarski klub ACH Volley v moški konkurenci.

Savšek si je naziv priveslal z naslovom svetovnega prvaka, Leški pa je lani osvojila naziv najboljše Evropejke v judu v kategoriji do 63 kg in srebrom na svetovnem prvenstvu. Nagrajena sta bila tudi njuna trenerja Jože Vidmar in Luka Kuralt.

V ženski konkurenci sta se za Leški uvrstili dobitnica bronaste kolajne na SP v ritmični gimnastiki Jekaterina Vedenejeva in kajakašica Eva Terčelj. Za Savškom pa sta končala kanuist na mirnih vodah Anže Urankar in slovenski strelski veteran Rajmond Debevec.