190248

NBA: Boston povedel z 2:0 v zmagah

Avtor: Kenny Jan
19. 4. 2023, 07.38

Košarkarji Boston Celtics še naprej kažejo odlične predstave. V domači dvorani TD Garden so prišli do druge zmage proti Atlanta Hawks, tokrat z izidom s 119:106. Kelte od napredovanja v drugi krog končnice vzhodne konference ločita še dve zmagi.

Jayson Tatum je za zmagovito ekipo dosegel 29 točk. “Končnica je povezana s prilagajanjem, poskusom napredovanja iz tekme v tekmo, ugotavljanjem, kaj lahko narediš bolje, in mislim, da smo igrali bolje,” je po zmagi dejal Tatum. “Želimo doseči vrhunec v tem letnem času. Vsi so zdravi, igrajo na pravi način, igrajo zelo dobro – vendar imamo še eno raven, na katero lahko pridemo, upam,” je dodal.

Derrick White je v dresu Bostona dodal 26 točk, Jaylen Brown pa je tekmo končal z 18 točkami. Dejounte Murray je bil prvi med strelci Atlante z 29 točkami, Trae Young pa je dosegel 24 točk. “Oni so zmagali, mi smo izgubili, preprosto moramo biti boljši,” je po porazu dejal igralec Atlante Young.

Atlanta je v prvi četrtini povedla z 22:11, preden se je okrepil napad Bostona in so si Kelti zagotovili vodstvo z 28:25 v drugi četrtini. Boston prednosti nato ni več izpustil iz rok, ob polčasu je vodil z 61:49. Sredi tretje četrtine pa imel že prednost 20 točk. Atlanta se je zbrala in se Celtics v četrti četrtini približala na osem točk, vendar se je Boston izvlekel in si zagotovil prednost 2:0 v zmagah pred selitvijo v Atlanto.

V prvem krogu končnice so ponoči odigrali še dva obračuna. Košarkarji Cleveland Cavaliers so na krilih 32 točk Dariusa Garlanda prvič zmagali v letošnji končnici, goste iz New Yorka Knicks so premagali s 107:90 ter v prvem krogu končnice vzhoda izid v zmagah poravnali na 1:1. Caris LeVert je dodal 24 točk s klopi, Donovan Mitchell pa je ob 17 točkah vpisal še 13 asistenc. Tretja tekma serije bo v petek v Madison Square Gardnu v New Yorku.

V prvem krogu končnice zahoda pa so zmagali košarkarji Phoenix Suns, ki so v domači dvorani premagali gostujočo zasedbo Los Angeles Clippers s 123:109. Ekipi sta pred odhodom v Cleveland poravnani na 1:1 v zmagah. Devin Booker je za Phoenix dosegel 38 točk, Kevin Durant pa 25. Kawhi Leonard je vodil Los Angeles z 31 točkami, potem ko jih je na prvi tekmi dosegel 38. Russell Westbrook je dodal 28 točk ob metu iz igre 9-16.

Vir: STA

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več