Romunija Edo Terglav risi slovenska hokejska reprezentanca

Torek, 30. 4. 2024, 22.44

Svetovno hokejsko prvenstvo, divizija I, skupina A, Bolzano, 2. krog

Slovenci so se odzvali z visoko zmago, Italijani strli Japonce v podaljšku

slovenska hokejska reprezentanca : Avstrija, pripravljalna tekma | Slovenci so na drugi tekmi s 6:1 premagali Romunijo. | Foto Guliverimage

Slovenci so na drugi tekmi s 6:1 premagali Romunijo.

Slovenska hokejska reprezentanca je po uvodnem porazu na svetovnem prvenstvu divizije I, skupine A na drugi tekmi s 6:1 premagala Romunijo. Slovenci so se v 4. minuti znašli v zaostanku, v drugi polovici srečanja pa dokončno strli odpor tekmeca in prišli do pričakovanih treh točk. Trije debitanti so se podpisali pod prvence na članskih svetovnih prvenstvih. Madžari so popoldne prišli do druge zmage, ko so s 6:2 odpravili Korejce, pri dveh zmagah pa so tudi gostitelji Italijani, a so zvečer Japonce premagali šele v podaljšku s 4:3. Prav gostitelji bodo na tekmi ogromnega vložka v sredo ob 19.30 nasprotnik Slovencev.

Andrej Tavželj
Sportal Andrej Tavželj po koncu kariere hitro sprejel nove izzive #video

SP divizija I, skupina A, 2. krog

Torek, 30. april

Slovenija : Romunija 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Strelci: 0:1 Zagidulin (Sallo, Bors, 4.), 1:1 Bohinc (Macuh, Tomaževič, 16.), 2:1 Tičar (Sabolič, 21.), 3:1 Török (Podlipnik, Sabolič, 37., PP1), 4:1 Mahkovec (Podlipnik, Beričič, 38.), 5:1 Mahkovec (Crnović, Ćosić, 47.), 6:1 Tičar (Sabolič, Podlipnik, 48., PP1)

Streli: Slo 47 (16, 13, 18); Rom 10 (5, 2, 3)
Kazni: Slo 10 (4, 2, 4); Rom 12 (4, 4, 4)
PP1 -zadetek z igralcem več

Postava Slovenije: Krošelj, Pintarič; Magovac, Mašič, Tičar Torok, Sabolič; Ćosić, Crnović, Kuralt, Macuh, Tomaževič; Podlipnik, Čepon, Simšič, Drozg, Jezovšek; Bohinc, Beričič, Mehle, Sodja, Mahkovec. Selektor: Edo Terglav.
Postava Romunije: Adorjan, Toke; Haaranen, Imre, Peter, Reszegh, S. Rokaly; Sallo, Bors, Zagidullin, Gliga, Skachkoov; Laday, Ferencz-Csibi, Sandor-Szekely, Zs. Molnar, Zo. Molnar; Gyorfy, Gajdo, Fodor, Kovacs, N. Rokaly; Selektor: Dave MacQueen

Slovenski hokejisti so imeli po nedeljskem porazu z Južno Korejo (2:4) v ponedeljek tekmovanja prost dan, danes pa so se zgodaj popoldan pomerili z Romuni in upravičili vlogo favorita.

Rok Tičar je v začetku druge tretjine zadel za prvo vodstvo na tekmi, v 49. minuti pa postavil končni rezultat. Pri obeh golih mu je asistiral kapetan Robert Sabolič. | Foto: www.alesfevzer.com Rok Tičar je v začetku druge tretjine zadel za prvo vodstvo na tekmi, v 49. minuti pa postavil končni rezultat. Pri obeh golih mu je asistiral kapetan Robert Sabolič. Foto: www.alesfevzer.com Selektor Edo Terglav je za današnjo tekmo premešal napadalne trojke, med vratnici pa poslal Gašperja Krošlja. Obračun se je za slovensko zasedbo začel slabo, tekmeci so v četrti minuti povedli, a to je bilo tudi edino vodstvo Romunije. V 16. minuti je z močnim strelom od daleč in svojim prvencem na članskih svetovnih prvenstvih izenačil Rožle Bohinc. V začetku druge tretjine sta akcijo po protinapadu zaključila Robert Sabolič in Rok Tičar, ki sta zaigrala skupaj. Kapetan je s podajo lepo našel Tičarja, ta pa zadel za prvo vodstvo.

Slovenci so imeli še naprej srečanje pod nadzorom, a terensko premoč so začeli unovčevati šele v drugi polovici tekme, ko jim je stekla tudi učinkovitost. V 37. minuti je Attila Adorjan prvi strel zaustavil, do odbitka je prišel Matic Török in plošček pospravil v gol za 3:1.

Dobro minuto zatem je Marcel Mahkovec pred golom ploščku spremenil smer in dosegel premierni gol na prvenstvih. V začetku zadnjega dela se je Mahkovec podpisal pod nov gol in zvišanje na 5:1, v 49. minuti pa nova kombinacija podajalca Saboliča in igralca tekme na slovenski strani Tičarja, ki je strelom s prve pod prečko zadel za končnih 6:1.

To je bila še deveta zmaga na devetem medsebojnem obračunu z Romuni.

"Bilo je manj nervoze kot na prvi tekmi, sicer so oni povedli, a so se fantje dobro odzvali. Držali so se tega, kar smo se dogovorili, bolj smo pritiskali na njihovega vratarja." | Foto: www.alesfevzer.com "Bilo je manj nervoze kot na prvi tekmi, sicer so oni povedli, a so se fantje dobro odzvali. Držali so se tega, kar smo se dogovorili, bolj smo pritiskali na njihovega vratarja." Foto: www.alesfevzer.com

"Lahko gradimo na tej tekmi"

"Začetek ni bil tak, kot smo si ga želeli, a smo verjeli, tako da smo zadovoljni, kako smo tekmo obrnili. Nismo popustili in lahko gradimo na tej tekmi. Italijani bodo jutri močnejši nasprotnik, kot smo ga imeli na prvih dveh tekmah, a po mojem mnenju nam taki nasprotniki bolj ležijo, smo videli že v pripravljalnih tekmah. Jutri bo težko, a bomo lažje igrali," je po zmagi za Hokejsko zvezo Slovenije dejal Tičar.

"Bilo je manj nervoze kot na prvi tekmi, sicer so oni povedli, a so fantje dobro odreagirali. Držali so se tega, kar smo se dogovorili, bolj smo pritiskali na njihovega vratarja. Ko smo dosegli izenačujoči gol, so se fantje še sprostili, v drugi tretjini je steklo, imeli smo več igralcev pred golom, da so bili na odbitkih ploščkih. Vesel sem, da so nekateri mladi dosegli prve gole, power-play je bil dober, penalty-kill tudi," pa je po zmagi v izjavi za HZS razmišljal Terglav.

Tičar in Terglav po zmagi (Vir videa: HZS):

V sredo obračun velikega vložka z gostitelji

Slovenci imajo po dveh tekmah na računu eno zmago, že jutri pa bodo v novem boju za pomembno zmago. Ob 19.30 se bodo na tekmi velikega vložka udarili z gostitelji Italijani.

Ti so danes zvečer prišli do druge zmage na turnirju, a so trdožive Japonce premagali šele v podaljšku s 4:3. Tekma je bila pri 2:2 kar nekaj časa prekinjenja zaradi počenega pleksi stekla.

Veliko bolj zanesljivo so do druge zmage popoldne prišli Madžari, ki so bili s 6:2 boljši od Južne Koreje.

V četrtek sledi drugi dan premora, v petek ob 16. uri srečanje Slovencev z Japonci, za konec pa jim bodo v soboto ob 19.30 nasproti stali še Madžari

Svetovno prvenstvo, divizija I, skupina A (Bolzano), 2. krog:

Lestvica

Slovenska reprezentanca za SP divizije I, skupine A:

Vratarji (3): Gašper KROŠELJ (Banska Bystrica/SVK), Matija PINTARIČ (Dragons de Rouen/FRA), Žan US (Jesenice/SLO).

Branilci (7): Rožle BOHINC (Jesenice/SLO), Aljoša CRNOVIĆ (Olimpija/SLO), Kristjan ČEPON (Vastervik/SWE), Jan ĆOSIĆ (Olimpija/SLO), Aleksandar MAGOVAC (Olimpija/SLO), Bine MAŠIČ (Olimpija/SLO), Matic PODLIPNIK (Kitzbüheler/AUT).

Napadalci (13): Miha BERIČIČ (Olimpija/SLO), Jan DROZG (Amur/RUS), Žan JEZOVŠEK (Jesenice/SLO), Anže KURALT (Fehervar/HUN), Rok MACUH (Olomuc/CZE), Marcel MAHKOVEC (Olimpija/SLO), Žiga MEHLE (Olimpija/SLO), Robert SABOLIČ (VSV/AUT),  Nik SIMŠIČ (Olimpija/SLO), Jaka SODJA (Olimpija/SLO), Rok TIČAR (Vienna/AUT). Blaž TOMAŽEVIČ (VSV/AUT), Matic TÖRÖK (KooKoo/FIN).