5680 ogledov

Šeško po vstopu hitro navdušil, a ...

Benjamin Šeško Profimedia
Nogometaši Red Bull Salzburga so izgubili pomemben dvoboj proti Chelseaju.

Na popoldanskih tekmah lige prvakov so se pomerila moštva Red Bull Salzburg in Chelsea ter Sevilla in FC København.

V Solnogradu je povedel Chelsea, ko je sredi prvega polčasa slabo posredovala domača obramba, slabo izbijala žogo iz svojega kazenskega prostora, do nje pa je prišel Mateo Kovačić in jo poslal za hrbet sicer izjemnega vratarja gostiteljev Philippa Kohna. Ta je bil najzaslužnejši, da so ob polčasu Londončani vodili le z 1:0. Domači čuvaj mreže je v obup še zlasti spravljal napadalca Pierre-Emericka Aubameyanga, Gaboncu je najprej zaustavil strel z glavo iz neposredne bližine, kasneje pa je dobil tudi dvoboj ena na ena.

Na začetku drugega polčasa je po izjemni podaji Maximiliana Woberja z leve strani v šestnajstercu gostov nogo le podstavil Junior Adamu in izenačil na 1:1. Isti igralec se je hitro zatem izkazal tudi na drugi strani, ko je Kohn po podaji iz kota in strelu Jorginha že bil premagan, a je na golovi črti odlično posredoval Adamu.

AC Milan LP Šport Porazi Reala, Dinama in Juventusa, sedmica za PSG

Ob koncu 60. minute je v igro vstopil slovenski reprezentant Benjamin Šeško in si že v naslednji minuti prislužil aplavz, ko je ob kotni zastavici z eno potezo iz igre vrgel dva čuvaja.

A v 64. minuti je stadion utihnil. Do žoge na robu kazenskega prostora je prišel Kai Havertz in lepo zadel, okroglo usnje se je od prečke odbilo v gol gostiteljev.

Tri minute kasneje je Šeško znova pokazal svoje mojstrstvo. Izven šestnajsterca je lepo sprejel žogo, se obrnil in sprožil, vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga pa je žogo, ki je letela v njegov spodnji levi kot, s težavami odbil v kot.

Takoj zatem je Strahinja Pavlović preskočil Arrizabalago, na smolo Avstrijcev pa je žogo pred golom izbil branilec Thiago Silva.

V 87. minuti je sledila nova odlična poteza Šeška. Ta je s podajo na drugo stran kazenskega prostora lepo našel Amarja Dedića, ki je streljal v bližnji kot, kjer pa je bil na pravem mestu Arrizabalaga. Salzburg je iztržil le kot. Ta je bil le eden od štirih za domače v zadnjih minutah rednega dela, vendar do prave priložnosti niso prišli.

Salzburg si je s porazom precej otežil delo. Chelsea ima zdaj 10 točk, Salzburg šest, Dinamo in Milan, ki sta pred medsebojnim večernim dvobojem imela tekmo manj, pa 4. Šeško in kolegi bodo v zadnjem krogu gostovali pri Milanu.

Tokrat je Slovenec sicer potreboval le pol ure, da je navdušil ljubitelje nogometa: