Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

“Meghan Markle je pohlepna!”

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 12.01.2023 07:12:08

Messijeva 'žrtev' postal tudi slovenski reprezentant! O tem norem zadetku Argentinca govorijo vsi (video)

Vodilna ekipa francoskega prvenstva Paris Saint-Germain je v tekmi 18. kroga pred domačimi navijači z 2:0 premagala zadnjeuvrščeni Angers, katerega dres nosi tudi slovenski reprezentančni branilec Miha Blažič, ki je odigral celoten dvoboj.

Slovenskemu reprezentantu ni uspelo zaustaviti pariškega napada. Že v 5. minuti je domače v vodstvo popeljal Hugo Ekitike, za 2:0 pa je v 72. minuti poskrbel Lionel Messi. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Nordi Mukiele. Blažič se je v statistiko vpisal z rumenim kartonom v 89. minuti.

PSG s tem ostaja na vrhu prvenstvene lestvice in ima zdaj šest točk naskoka pred Lensom. Ta si je danes privoščil manjši spodrsljaj, saj je na gostovanju s predzadnjim Strasbourgom le remiziral z 2:2. Blažičev Angers ostaja prikovan na dnu lestvice s štirimi točkami zaostanka za Strasbourgom.

Tretjeuvrščeni Marseille je zmanjšal zaostanek za Lensom na dve točki, saj je tokrat premagal Troyes z 2:0. Goste je v 10. minuti v vodstvo popeljal Chancel Mbemba, ob začetku drugega polčasa pa je zmago potrdil Jordan Veretout.

Monaco je v izdihljajih dvoboja z Lorientom rešil točko. Breel Embolo je Monačane popeljal v vodstvo po uri igre, a so domačini v razmaku treh minut zadeli dvakrat in povedli. Kazalo je na njihovo zmago, a je Wissam Ben Yedder v tretji minuti sodnikovega podaljška izenačil in postavil končni izid.

S 34 točkami je Monaco izenačen s četrtouvrščenim Rennesom, ki pa je danes klonil proti Clermontu z 1:2. Slednji je do zmage prišel v 95. minuti srečanja, ko je Rennes igral že z dvema igralcema manj.

Visoko gostujočo zmago 5:0 so vpisali nogometaši Toulousa nad Auxerrom. Tudi Nica pa je pod vodstvom začasnega trenerja Didierja Digarda doma visoko ugnala Montpellier z 6:1. Po dva zadetka sta dosegla Nicolas Pepe in Ross Barkley.

Danes so bila na delu sicer vsa moštva v najelitnejšem francoskem prvenstvu. Reims je na gostovanju z 1:0 premagal Ajaccio, dvoboja med Nantesom in Lyonom ter Stade Brestom in Lillom pa sta se končala z remijem brez zadetkov.