Šport > Košarka
10431 ogledov

Še pred dnevi kritiziral Dončića, noro, kaj je napravil po Lukovi zadnji tekmi

Kendrick Perkins Twitter
Dončić je s 44 točkami ob suvereni zmagi Dallasa proti Los Angeles Clippers navdušil tudi enega svojih pogostih kritikov.

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na soboto v severnoameriški ligi NBA prišli do nove zmage, na domačem parketu so bili s 144:126 boljši od Los Angeles Clippers. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je spet blestel v dresu teksaške zasedbe in zbral 44 točk, šest podaj in šest skokov.

Za Dallas je bila to sedma zmaga v letošnji sezoni. Razmerje zmag in porazov 7-2 jih trenutno uvršča na drugo mesto zahodne konference le za lanske zmagovalce lige Denver Nuggets. Petkov večer po lokalnem času je pomenil, da je tekma štela tudi za medsezonski turnir lige, kjer Dallas igra v zahodni skupini B in je zdaj pri eni zmagi in porazu.

Zasedbo iz Teksasa je s 44 točkami znova vodil slovenski as Dončić. Ta je tokrat zadel 17 od 21 metov iz igre, iz devetih poskusov za tri točke pa je bil natančen šestkrat.  Dallas je odločilno razliko proti ekipi iz mesta angelov naredil v drugi četrtini, ki jo je dobil s 47:18. K temu je pripomogel tudi Dončić, ki je 27 svojih točk dosegel v prvem polčasu. Dallas je z delnim izidom 35:4 ob polčasu povedel s 77:51, po tretji četrtini pa s 115:89 in dvoboj je bil praktično odločen.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Za Luko je sicer že dalj časa jasno, da ga po dveh zaporednih izpadih v končnici proti Clippers ravno tekme z ekipo iz mesta angelov še dodatno motivirajo ter da svoje najboljše predstave pokaže ravno na tekmah z osovraženim nasprotnikom. Clippers so tudi edina ekipa v ligi, proti kateri je Luka že petič presegel mejo 40 točk. Na drugem mestu so nato Golden State Warriors, proti katerim je to mejo točk presegel štirikrat, medtem ko mu je proti sedmim različnim ekipam uspelo znamko 40 točk preseči dvakrat.

S svojo novo izjemno predstavo je tokrat navdušil tudi svojega dežurnega kritika Kendricka Perkinsa, ki je pred nekaj dnevi objavil svojo lestvico petih najboljših napadalno usmerjenih košarkarjev, na kateri pa ni našel prostora za našega Luko. Prav tako je nekdanji odlični košarkar in prvak z Boston Celtics ter precej kontroverzni analitik televizijske mreže ESPN eden glavnih kritikov odličnega Slovenca od njegovega prihoda v ligo NBA.

Čeprav je zaposlen kot športni analitik na slovitem ESPN-u, Perkins ne slovi ravno po kakšnih globokih analizah, temveč predvsem po kontroverznih in redkokdaj z dejstvi podprtih trditvah, katera zabavajo košarkarske navdušence. A čeprav se Perkinsa bolj jemlje kot kakšno maskoto, kot pravega strokovnjaka, je tokrat s svojo potezo ob zadnji predstavi Luke naravnost navdušil košarkarsko javnost.

Perkins je namreč v ESPN-ovem studiu precej nazorno pokazal, kaj Luka napravi vsakič, ko stopi na parket proti Los Angeles Clippers. Perkins je namreč sredi prenosa iz hlač povlekel svoj pas ter na nedolžnem stolu demonstriral, kako Luka vsakič "našeška" svoje osovražene rivale.

Luka je sicer tekom svoje kariere odigral že 29 uradnih tekem proti Clippers (redni del sezone + končnica), njegovo povprečje pa znaša neverjetnih 33,2 točk, 8,7 skokov in 8,4 asistenc na tekmo. Težko je torej nasprotovati Perkinsovi izjavi.

Luka Dončić Dosežek Šport To je ob Dončiću uspelo le Jordanu in Jamesu Pošastna tekma Šport Dončić je bil tako noro dober, da smo videli Jordanov skomig Luka Dončić NBA Šport Izjemni Dončić: sredi tretje četrtine že do 42 točk