Kapetan Konstantinos Koulierakis in soigralci se veselijo preboja v četrtfinale Konferenčne lige. Foto: EPA

Prejšnji četrtek je Dinamo prevladoval na domači zelenici, Bruno Petković je zadel dvakrat, Grki pa so bili nemočni in so šele v zadnjih minutah tekme prvič sprožili v okvir vrat.

Paok, ki je na lestvici grškega prvenstva na drugem mestu, je povedel v 27. minuti. Abdul Rahman Baba je z glavo matiral Ivana Nevistića. Šest minut zatem se je Konstantinos Koulierakis odločil za strel z razdalje, žoga je zadela Petra Sučića, spremenila smer in prelisičila Nevistića. Tri minute pred odmorom je Taison lepo preigraval na levi strani, nato pa poslal predložek pred vrata, kjer je Brandon Thomas z glavo povišal na 3:0.

Drugi polčas so Zagrebčani začeli precej odločneje. Petković je lepo zaposlil Arbra Hoxho, ki je znižal izid. Dario Špikić in Sučić sta zapravila dve lepi priložnosti za priključek. Kazen je sledila v 73. minuti. Po podaji iz kota Zagrebčanom ni uspelo izbiti žoge. V gneči pred vrati je Koulierakis s prsmi iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Odločitev je padla tri minute pred koncem, ko je Josip Mišić v kazenskem prostoru spotaknil rezervista Kirila Despodova. Andrija Živković je z bele točke poskrbel za veliko slavje na stadionu Toumba v Solunu.

Zajc s Fenerbahčejem kljub porazu med osmerico
Fenerbahče je na povratni tekmi osmine finala izgubil proti Unionu St. Gilloisu z 0:1, a se prebil v četrtfinale, potem ko je prvo tekmo dobil s 3:0.

Fenerbahče, pri katerem je Zajc igral od 63. minute, je levji delež posla opravil že v Belgiji. Tako so si Turki lahko privoščili poraz, ki jim ga je prizadejal zadetek Mathiasa Rasmussena iz 68. minute.

Olympiacos v Bački Topoli strl Maccabi po podaljšku
V obračunu Maccabi Tel Aviva in Olympiacosa se je zdelo, da je četrtfinalist odločen že po prvi tekmi, ki so jo Izraelci dobili v Pireju s 4:1. Toda Grki so na TSC Areni v Bački Topoli (Izraelci zaradi vojne tekem na smejo gostiti na svojem stadionu) pokazali popolnoma drugačen obraz in redni del dobili prav s 4:1 ter izsilili podaljšek.

V dodatnih 30 minutah so dosegli še dva gola. Stevan Jovetić je zadel v 93. minuti, Youssef El Arabi pa je potrdil napredovanje v 103. minuti.

Mohamed Kudus je bil nerešljiva uganka za obrambo Freiburga. Foto: EPA

Gladka zmaga West Hama
V Evropski ligi je v osmini finala West Ham odpravil Freiburg kar s 5:0. Londončani so prvo tekmo proti Freiburgu izgubili z 0:1, tokrat pa so na domači zelenici prevladovali in Nemcem zabili kar pet golov, od teh je zadnja dva prispeval Mohamed Kudus, angleški reprezentant Jarrod Bowen pa je prispeval gol in podajo.

Lahko delo za Milan v Pragi
Milan je veliko dela opravil na prvi tekmi, ko je praško Slavio ugnal s 4:2, tokrat pa je v Pragi že v prvem polčasu zadel trikrat za zmago s 3:1. Christian Pulišić in Rafael Leao sta dosegla po gol in podajo, Čehi pa so od 20. minute igrali brez izključenega Tomaša Holeša.

Clauss rešil Marseille v 94. minuti
Tudi Marseille si je četrtfinale zagotovil tako rekoč že na prvi tekmi, ko je Villarreal ugnal s 4:0. Toda Španci so na povratni tekmi prišli blizu vsaj podaljšku, a bili malce prekratki. Etienne Capoue, Alexander Soerloth in Yerson Mosquera so do 85. minute poskrbeli za vodstvo s 3:0, upe pa je nato pokopal zadetek Jonathana Claussa v četrti minuti sodniškega dodatka.

Rafa Silva odločil v Glasgowu
Rangers in Benfica sta na prvi tekmi igrala 2:2. Na Škotskem so Portugalci slavili z 1:0, potem ko je Rafa Silva zadel v 66. minuti.

Patrik Schick, ki je vstopil po uri igre, je bil veliki junak na BayAreni. Foto: EPA

Schick z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku čudežno rešil Leverkusen
Bayer Leverkusen ostaja neporažen v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni. Vodilna ekipa Bundeslige je bila na pragu izpada iz Evropske lige, a se je rešila v sodnikovem dodatku proti Qarabagu (3:2).

Prva tekma se je končala z 2:2. Dolgo je kazalo, da bodo med osem napredovali igralci iz Azerbajdžana, saj so vodili že z 2:0, čeprav je bil pred drugim golom izključen Elvin Cafarkulijev. Toda Jeremie Frimpong je najprej v 72. minuti zmanjšal zaostanek, nato pa je dvakrat v sodniškem dodatku udaril Patrik Schick. V 93. minuti je izenačil z desno nogo po podaji Alejandra Grimalda. V 97. minuti je preprečil podaljšek, ko je zadel z glavo po predložku Wxequeiela Palaciosa.

Žreb parov za četrtfinale in polfinale bo v petek, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale Evropske lige pa bo 22. maja v Dublinu.