Jure Zdovc je prvič vodil košarkarje zelenega gozda na domačem parketu. Čeprav je zelo oslabljen zaradi poškodb, je Žalgiris dobro začel obračun in si v 19. minuti priboril 16 točk naskoka. Bavarci so bolje odprli drugi del in hitro je začela domača prednost kopneti. 45 sekund pred koncem tretje četrtine, ko je zadel Ognjen Jaramaz, je münchenska zasedba izenačila.

Mayo debitiral za Efes

Anadolu Efes, ki brani naslov, je le dosegel prvo zmago. Z 71:68 je na domačem parketu ugnal Unics, pri katerem je debitiral O. J. Mayo. Nekdanji NBA-jevec je v desetih minutah zgrešil vse tri mete iz igre. Najboljša strelca carigrajske ekipe sta bila Rodrigue Beaubois in Elijah Brown s 14 točkami, pri tatarski zasedbi sta jih Isaiah Canaan in Lorenzo Brown dala po 16.

Ko je bil dvakrat zapored izza črte uspešen Darrun Hilliard, je Bayern dobrih pet minut pred koncem prvič po četrti minuti srečanja povedel. V izenačeni in razburljivi končnici je Deshaun Thomas, ko je ostalo še 62 sekund, povedel goste v vodstvo z 72:70, 25 sekund pozneje pa je bil uspešen še za 74:71. Mantas Kalnietis je na drugi strani zgrešil trojko, toda Othellu Hunterju se je dvakrat zatresla roka na črti prostih metov. Tako so imeli gostitelji novo priložnost. Dva prosta meta je zadel Lukas Lekavičius, nato je bil na drugi strani enkrat natančen Vladimir Lucić, drugič je srbski košarkar zgrešil, a Žalgiris ni prišel do izdelanega meta.

Žan Mark Šiško je v odločilnih trenutkih vodil Bayernovo igro, sicer pa je Ljubljančan v slabih 19 minutah v statistiko vpisal točko, skok in dve podaji. Prvi strelec Bavarcev je bil s 17 točkami Lučić, Thomas jih je dodal 15, Hilliard pa 14. Lekavičius je bil s 17 najboljši strelec Žalgirisa, pri katerem je z 12 točkami in 13 skoki Josh Nebo vknjižil dvojni dvojček. Bayern je izgubil le štiri žoge, Žalgiris, ki je skok dobil s 40:27, pa 13.