213681

Mladi sobotni debitant pred Wolvesi: Potrebna bo maksimalna osredotočenost, če želimo karkoli iztržiti

Avtor: Aljaž Pirnat
9. 1. 2024, 09.55

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo danes popoldne v 14. krogu rednega dela evropskega pokala v Vilni pomerili z zasedbo Wolvesov. Ljubljančani so letos v tekmovanju še brez zmage, tako da bodo pod vodstvom novega trenerja Zorana Martića lovili prve evropske točke.

Zmaji so sicer v soboto v Hali Tivoli prišli do sila pomembne in odmevne zmagi proti srbskemu velikanu Crveni zvezdi, a že danes jih čaka nov težak izziv. V litovski prestolnici bodo poskušali prekiniti niz 18 zaporednih evropskih porazov, ki traja že vse od zaključka lanske sezone.

“Vesel in srečen sem, da sem v soboto v Tivoliju sploh stopil na igrišče, hkrati pa se zavedam, da me čaka še veliko dela, če si bom želel na prihajajočih tekmah priboriti še kakšno minuto. Wolvesi so neugoden tekmec, to so dokazali tudi na prvi medsebojni tekmi v Stožicah, ko so zabeležili zmago,” je pred zahtevno evropsko preizkušnjo dejal mladi Vukašin Todorović, ki je v soboto prvič zaigral v dresu članske ekipe v regionalni konkurenci.

“Vemo, da v tekmo vstopajo z nizom porazov, hkrati pa se zavedamo, da bodo motivirani, da na domačem parketu zabeležijo zmago. Mi bomo morali biti maksimalno osredotočeni v igri v obrambi in v napadu, če se želimo v Ljubljano vrniti z zmago,” je še dodal 19-letni mladi slovenski reprezentant.

Na prvi medsebojni tekmi oktobra lani v Stožicah so z 86:78 dobili Litovci, ki trenutno v skupini A s štirimi zmagami na 13 tekmah zasedajo osmo mesto in imajo še teoretične možnosti za napredovanje v končnico. Slednja je za Cedevito Olimpijo že splavala po vodi, saj aktualni slovenski državni prvaki v uvodnih 13 kolih, kot že rečeno, niso uspeli zabeležiti zmage in se nahajajo na zadnjem mestu v skupini.

Tekmo BKT EuroCupa med Wolvesi in Cedevito Olimpijo si boste lahko danes ob 18.00 v živo ogledali na Šport TV 1. Z zanimivim studijskim delom začnemo že 45 minut prej. Vabljeni v našo družbo!

Vir: KK Cedevita Olimpija

1

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

2

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več