Slovenski deskarji na paralelnem veleslalomu niso blesteli. Foto: EPA

38-letni Žan Košir je po dobrem začetku v spodnjem delu naredil večjo napako in ni imel možnosti, da premaga Sangkjuma Kima iz Južne Koreje. Olimpijski podprvak iz Pekinga Tim Mastnak je izzval avstrijskega veterana Benjamina Karla, ki je imel že lepo prednost, a ga je Mastnak skoraj ujel. Na koncu je bilo le 13 stotink razlike.

Slovenca sta imela 10. in 11. čas kvalifikacij.

Tekma na meji regularnosti
Modra proga je bila vidno ugodnejša, v osmini finala je na rdeči progi (v moški in ženski konkurenci) napredoval le en tekmovalec (Gian Casanova).

"Grozna podlaga. Saj se je videlo po televiziji, da tole ni bilo podobno deskanju, ampak je šlo bolj bolj za preživetje. Sploh rdeča proga je bila po mojem neregularna. Škoda, da Fis sploh pusti deskati v takšnih razmerah. OK, smo preživeli, nihče se ni poškodoval, ampak - bila je slaba vidljivost in proga je bila slabo pripravljena, v takšnih pogojih pa ni mogoče lepo deskati," je bil kritičen Mastnak.

Nastopa Koširja in Mastnaka v osmini finala paralelnega veleslaloma

Gloria Kotnik na nesrečnem 17. mestu
Rok Marguč, svetovni prvak v paralelnem slalomu leta 2013, je izpadel v kvalifikacijah (20. čas). Do 16. mesta, ki še vodi v izločilne boje, mu je zmanjkalo 47 stotink sekunde. Tudi Glorii Kotnik se ni uspelo prebiti skozi kvalifikacijsko sito. Ob vrnitvi na tekmovanja (po poškodbi kolena) je junakinji lanskega Pekinga zmanjkalo le 11 stotink sekunde. Kvalifikacije je sklenila na 17. mestu.

Svetovni prvak je postal Poljak Oskar Kwiatkowski, ki je v velikem finalu premagal Švicarja Daria Caviezla. Bron je osvojil Avstrijec Alexander Payer. Pri ženskah je zmagala Japonka Cubaki Miki, srebrna je bila Avstrijka Daniela Ulbing in bronasta Poljakinja Aleksandra Krol.

Po dnevu premora bo v torek na sporedu še paralelni slalom, v sredo pa mešana ekipna tekma.