Rok Možič je bil znova najbolj učinkovit v slovenskem taboru. Foto: volleyballworld.com

Izbranci Gheorgheja Cretuja so proti Iranu najbrž pokazali najboljšo igro na turnirju. Nekaj nihanj je sicer bilo, a po slabšem obdobju so se znali pobrati in tekmo dobiti brez izgubljenega niza. Napak ni bilo veliko, blestel pa je predvsem Rok Možič, ki je dosegel 25 točk, štiri neposredno s servisom. Prav servis je bil tokrat močno orožje evropskih podprvakov, dosegli so deset asov, polovico Tine Urnaut.

Tudi Iranci, ki so v Nagoji premagali le Kitajce, so pokazali solidno igro. V prvem nizu so dolgo držali korak, Slovenci so si prvo prednost, večjo od točke, priborili z blokom Jana Kozamernika za 13:11, za tri točke pa so povedli pri izidu 17:14. V končnici sta Urnaut in Možič s servisi poskrbela, da je Slovenija niz zanesljivo dobila s 25:19.

Dobro igro s končnice prvega niza so Cretujevi varovanci prenesli na začetek drugega. Povedli so s 6:1, nato pa se je ustavilo. Tekmec je hitro znižal zaostanek, na 17. točki izenačil, takoj zatem pa tudi povedel. V končnici je Iran povedel z 21:19, a Slovenci so se pravočasno zbrali. Z uspešnimi napadi je reševal Možič, piko na i za izid 25:23 pa je z blokom postavil Alen Pajenk.

Odličen je bil servis kapetana Tineta Urnauta. Foto: volleyballworld.com

Tako kot drugi je bil tudi tretji niz negotov do konca. As Urnauta je sicer Sloveniji zagotovil vodstvo z 10:7, toda Iranci so ekspresno odgovorili, s tremi zaporednimi točkami pa prišli do izenačenja. Servisi Možiča in Urnauta so spet poskrbeli za lepo prednost Slovenije, po asu kapetana je bilo na semaforju 21:17. Iranci se sicer niso predali, približali so se na točko zaostanka, toda Možič je popravil svojo napako iz predzadnjega napada in s točko končal tekmo.

Slovenci turnir se zdaj vračajo v domovino, drugi turnir v Orleansu v Franciji pa bodo s tekmo proti Argentini začeli 20. junija.

Gheorghe Cretu, selektor Slovenije:
"Za nami je težak turnir. Za vse ekipe. Zaradi potovanj, zaradi prvih tekem po dolgi in naporni klubski sezoni. Odločala je fizična pripravljenost in kako je ekipa reagirala v odločilnih trenutkih. To je delalo razliko praktično na vseh tekmah. Vse naše tekme so bile enakovredne, bi pa lahko dosegli še kaj več. Moramo še delati, da bomo zmožni dobivati točke v odločilnih trenutkih in se reševati iz težkih položajev."

Rok Možič, slovenski reprezentant:
"Bilo je malo preveč nihanj. Nekajkrat smo imeli stvari pod nadzorom, nato pa dovolili, da nas prehitijo in postanejo neugodni. Predvsem to velja za drugi niz, ki pa smo ga na srečo vendarle izvlekli. Iranci so kakovostna ekipa, vesel sem, da smo vknjižili zelo pomembno zmago. Lahko smo zadovoljni z rezultatskim izkupičkom, v igri pa bo treba še kaj popraviti in se tudi navaditi na igro treh sprejemalcev. Imam še kar nekaj rezerv, nekaj časa bo še potrebno, da pridemo na želeno raven, lahko pa na prihodnost gledamo optimistično."