Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

STA, bk
0 23.02.2024 22:23:42

Zmaji za konec rednega dela lige ICEHL izgubili v Linzu, v kvalifikacijah za končnico pa jih čaka ...

BWL/Eisenbauer
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 52., zadnjega kroga rednega dela lige ICEHL v gosteh izgubili z Linzem s 5:6 (2:2, 2:1, 1:3).

Black Wings Linz - SŽ Olimpija 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)
* Ledena dvorana Linz, gledalcev 4400, sodniki: Hlavaty, Nikolić (glavna), Puff, Riecken.
* Strelci: 1:0 Feldner (Lebler, Roe, 5.), 1:1 Gooch (Zajc, Dodero, 8.), 2:1 Lebler (Feldner, 16.), 2:2 Zajc (Gooch, Ronkainen, 18.), 3:2 Feldner (Gaffal, Romig, 28.), 3:3 Bičevskis (Zajc, Gooch, 28.), 3:4 Pance (Mahkovec, 31.), 4:4 Collins (Feldner, Roe, 41.), 4:5 Mehle (Pance, Magovac, 42.), 5:5 Romig (45.), 6:5 St-Amant (59.).
* kazenske minute: Black Wings Linz 8, SŽ Olimpija 10.

Ljubljanski hokejisti so danes v Linzu končali redni del sezone v ligi ICEHL. Dvoboj ni več imel vpliva na lestvico, saj so imeli zeleno-beli že pred tem zagotovljeno vozovnico za dodatne kvalifikacije, po drugi strani pa niso mogli več med prvo šesterico z neposrednim vstopom v končnico. Trdno so bili zasidrani na devetem mestu, tekmec v dodatnih kvalifikacijah pa bo Val Pusteria.

Na petkov večer je prišlo do večje drame, kajti Asiago zaradi vremena ni pripotoval v Innsbruck. Slednji je naposled ta obračun dobil za zeleno mizo in si kot sedmi na lestvici izbral tekmeca - pričakovano "soseda" iz Feldkircha, Vorarlberg.

Val Pusterii, ki je v zadnjem krogu prišla do velike zmage nad Salzburgom, je tako pripadla preostala SŽ Olimpija, prva tekma bo v nedeljo ob 18. uri v Brunicu.

V kvalifikacijah igrajo na dve zmagi, prva tekma pa bo že v nedeljo.

V Linzu so slovenski hokejisti pokazali dobro predstavo, hitro odgovarjali na zadetke domačih, na koncu pa z malo smole ostali brez vsaj točke.

V prvi tretjini so domači dvakrat povedli, a so jih gostje, pri katerih je tokrat branil Luka Kolin, tudi dvakrat hitro ujeli. Za prvo izenačenje je poskrbel najboljši strelec gostujoče zasedbe Trevor Gooch, za drugega pa Miha Zajc.

Drugi del se je začel podobno, domači so po napaki Olimpije pet sekund pred iztekom kazni izkoristili "power play", a je gostujoča zasedba po dvojni podaji Zajca in Marisa Bičevskisa že čez pol minute spet izenačila. Nato so Ljubljančani na polovici tekme izkoristili svojo prvo prednost igralca več, Žiga Pance je pod prečko zadel za prvo vodstvo na tekmi.

A se je dvoboj spet hitro vrnil v današnji scenarij; domači so izenačili v 41. minuti, vendar je že minuto pozneje Žiga Mehle spretno podstavil palico pred golom in zadel za 5:4. Šele peti gol domačih v 45. minuti je ostal brez hitrega odgovora.

V končnici so imeli najprej priložnost za zmago gostje, ko so minuto igrali z dvema igralcema več na ledu, a niso zadeli. Potem pa še domači, saj so imeli gostje v zadnjih treh minutah prav tako dve kazni, pol minute pa dva igralca manj. To pa so hokejisti Linza tudi izkoristili in dosegli zmagoviti gol za 6:5.

Značke: hokej, sta