Eva Alina Hočevar je bila v bronasti ekipi kajakašic do 23 let. Foto: Nina Jelenc

V ekipnih tekmah so zablestele kanuistke mladinke in kajakašice do 23 let ter mladinke. Osvojile so namreč srebrno in dve bronasti kolajni. Naja Pinterič, Ema Lampič in Asja Jug so svojo nalogo v ekipni tekmi kanuistk mladink opravile z odliko. Do cilja so priveslale brez kazenskih sekund in premoč priznale le prvim favoritinjam te kategorije Čehinjam. Klara Kneblova, Valentyna Kocirova in Natalie Erlova so bile od mladih Slovenk hitrejše za dobrih pet sekund in pol. Na tretje mesto so priveslale Nemke Paulina Pirro, Christin Heydenreich in Neele Krech, ki so zaostale za 12 sekund, imele pa so kar šest dotikov in posledično dvanajst kazenskih sekund.

Dve kolajni Naje Pinterič

Pinterič je bila najuspešnejša slovenska reprezentantka prvega tekmovalnega dne, saj je do kolajne priveslala tudi v mladinski konkurenci kajakašic, kjer je veslala skupaj z Ulo Skok in Nejo Velišček. Slovenska trojka je imela na progi dva dotika in štiri kazenske sekunde, kar jih je uvrstilo na tretje mesto. Naslova mladinskih svetovnih prvakinj med kajakašicami mladinkami so se veselile Čehinje Klara Kneblova, Klara Mrazkova in Bara Galuškova, druge pa so bile Nemke Paulina Pirro, Charlotte Wild in Christin Heydenreich.

Bron kajakašic do 23 let

Do tretjega mesta in bronaste kolajne so priveslale tudi kajakašice do 23 let – Eva Alina Hočevar, Lea Novak in Sara Belingar –, ki so tako ponovile uspeh izpred treh tednov, ko so bile prav tako tretje v ekipni tekmi evropskega prvenstva do 23 let v Bratislavi. Premoč so priznale kajakašicam Velike Britanije, za katero so veslale Phoebe Spicer, Lois Leaver in Ellis Miller, ter drugouvrščenim Čehinjam Lucie Nesnidalovi, Antonie Galuškovi in Gabrieli Satkovi.

Še dve peti mesti

Eva Alina Hočevar, Lea Novak in Sara Belingar so veslale tudi v ekipni tekmi kanuistk do 23 let, kjer so se uvrstile na peto mesto. Prav tako peta je bila mladinska ekipa kanuistov, v kateri so bili Žiga Lin Hočevar, Matej Trojanšek in Andrej Jeklin. Ekipa kanuistov do 23 let je v Bratislavi osvojila bronasto kolajno, tokrat pa je v nekoliko drugačni zasedbi osvojila sedmo mesto. Nejc Polenčič in Juš Javornik sta letos in lani kolajne osvajala skupaj z Žigo Linom Hočevarjem, tokrat pa je namesto njega veslal Adam Križaj.

Žiga Lin Hočevar, Atej Zobec Urbančič in Enej Grm so veslali v ekipni tekmi kajakašev mladincev in se uvrstili na osmo mesto. V ekipni tekmi kajakašev do 23 let so bili Lan Tominc, Jan Ločnikar in Marko Petek deveti. V sredo se bo prvenstvo nadaljevalo s kvalifikacijami tekmovalcev in tekmovalk do 23 let.