Igralci Dobovca so bili zadovoljni po koncu turnirja v Podčetrtku, saj so izpolnili cilj. Foto: www.futsal.si

Dobovec se je na zadnji tekmi turnirja hitro znašel v zaostanku, že po 12 sekundah je zadel Diego Cavinato, Caio Ruiz pa je v 7. minuti podvojil prednost branilca naslova. Cavinato je svoj drugi gol dosegel v 17. minuti.

Čujec upa, da v elitnem delu Lige prvakov ne bodo igrali s hitrimi ekipami

V 23. minuti je vratar portugalske ekipe Guitta zadel za 4:0, minuto pozneje pa je Dobovec znižal zaostanek prek Tihomirja Novaka. V 28. minuti je Waltinho znova povečal prednost, Miguel Angelo pa je v 36. postavil končni izid.

V elitni del iz skupin od 1 do 4 napredujejo po tri ekipe, iz drugega dela (skupine od 5 do 8) po ena. Skupaj bo tako v elitni del šlo 16 ekip, ta pa bo med 23. in 28. novembrom. Prvaki skupin elitnega dela, torej štiri ekipe, si bodo zagotovili vozovnico za finalni turnir, ki bo konec aprila 2022.

Iz skupine 2 so tako v elitni del napredovali Sporting, ACCS, ki je danes s 6:0 odpravil Atyrau, in Dobovec.

Dobovec je v lanski sezoni kot prvi slovenski futsalski klub sploh tekmoval na zaključnem turnirju, ki je bil v Zadru. V Ligi prvakov je vsakič, torej štirikrat, prišel vsaj med 16 najboljših ekip v Evropi.

Puškar: Tekma proti Sportingu je bila velika izkušnja za nas