ku/STA
ku/STA
0 19.03.2022 07:58:16

ZVEZDNIŠKI OBRAČUN prinesel HLADEN TUŠ za Dallas! To se Dončiću zgodi ZELO REDKO! Ustavil se je pri ... (VIDEO)

Košarkarji Philadelphia 76ers so v severnoameriški ligi NBA v pretekli noči ustavili Dallas Mavericks s slovenskim asom Luko Dončićem na čelu. Philadelphia je na domačem parketu zmagala s 111:101. Zmago so na domačem parketu zabeležili tudi Brooklyn Nets, za katere je Goran Dragić znova nastopil v prvi postavi.

Dončićev Dallas je na četrti tekmi turneje petih gostovanj v nizu doživel prvi hladen tuš. Joel Embiid z 32 točkami in James Harden s 24 točkami in 12 skoki sta vodila Philadelphio do zmage. Na drugi strani je imel napad Dallasa težave s consko obrambo domačinov. Dončić je ob 25-odstotnem metu iz igre dosegel 17 točk in dodal 10 skokov.

Philadelphia je v prvem delu zadnje četrtine prišla do prednosti 20 točk, kar je bilo preveč za preobrat gostov iz Dallasa, za katere je bil najbolj učinkovit Jalen Brunson s 24 točkami.

Zmago na domačem parketu so medtem zabeležili Brooklyn Nets, ki so s 128:123 premagali Portland Trailblazers. Dragić je za Brooklyn dosegel devet točk in 10 podaj, prvi strelec mrežic pa je bil z 38 točkami Kevin Durant.

Dallas je z izkupičkom 43:27 na petem mestu zahodne konference trdno na mestih, ki vodijo v končnico, medtem ko Brooklyn z izkupičkom 37:34 v vzhodni konferenci na osmem mestu lovi uvrstitev v nadaljevanje sezone. Dallas bo naslednjič igral že v noči na nedeljo, ko se bo v gosteh pomeril s Charlotte, Brooklyn pa v noči na torek doma čaka srečanje z Utahom.