Edo Murić Yogi Ferrell Jurica Golemac Cluj-Napoca Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija iz pekla do raja, nato pa ...

5

Eurocup Cedevita Olimpija Cluj Amar Alibegović | Cedevita Olimpija je bila v Stožicah znova prekratka. | Foto Grega Valančič/Sportida

Cedevita Olimpija je bila v Stožicah znova prekratka.

Košarkarji Cedevite Olimpije tudi po tekmi 11. kroga Eurocupa ostajajo le pri dveh evropskih zmagah v tej sezoni. Ljubljanska ekipa je morala v domači dvorani Stožice priznati premoč ekipi U-BT Cluj z 80:88, z devetim porazom pa si je tudi močno zmanjšala možnosti za napredovanje v izločilne boje tekmovanja.

Košarkarji Cedevite Olimpije tudi po svoji enajsti predstavi v Eurocupu ostajajo prikovani na dno skupine A, z novim porazom pa so si še bolj priprli vrata v izločilne boje. Zasedba Jurice Golemca je bila v Stožicah povsem neprepričljiva. Čeprav ni blestel niti nasprotnik, je zmaga tokrat odšla v Romunijo. Do konca rednega dela evropskega pokala ostaja še sedem krogov, v izločilne boje se bo uvrstilo prvih osem ekip, Cedevita Olimpija pa za ciljem zaostaja dve zmagi.

Ljubljanski strateg Golemac je v uvodu enajstega obračuna sezone na parket poslal peterko Yogi Ferrell, Josh Adams, Rok Radović, Amar Alibegović in Alen Omić. Tekma se je začela povsem po željah gostov, ki so hitro z dvema trojkama povedli s 6:0, za Ljubljančane pa je nato prvič zadel Alibegović. A prevlada gostov se je nadaljevala tudi zatem, po slabih treh minutah igre so košarkarji Cluja povedli že z 12:2, ljubljanskemu strategu pa ni ostalo drugega, kot da poskuša svoje igralce prebuditi z minuto odmora. A ob razigranih gostih tudi to ni obrodilo sadov, po polovici prvega polčasa so gostje vodili že z 18:5, zato je Golemac še drugič poskusil z minuto odmora.

Jurica Golemac | Foto: Grega Valančič/Sportida Jurica Golemac Foto: Grega Valančič/Sportida Po katastrofalnem nadaljevanju so košarkarji ljubljanske ekipe v zaključku nekoliko strnili vrste, tik pred koncem prve četrtine pa je izid prvih desetih minutah z dvema zadetima prostima metoma postavil Omić (15:24). Cedevita Olimpija je v prvem polčasu zadela le eno trojko iz kar desetih poskusov, manj kot polovično uspešni so bili tudi pri metu za dve (4/9).

Ob koncu druge četrtine ujeli priključek

Pri zaostanku Cedevite Olimpije s 24:32 je po nekaj precej dvomljivih sodniških odločitvah zavrelo. Ko je Murić enemu od sodnikov želel pokazati, da je nekaj narobe zapisano na semaforju v dvorani, mu je ta hladnokrvno takoj dosodil tehnično napako. Zatem je prednost gostov dobre štiri minute pred koncem prvega polčasa ponovno zrasla na 15 točk (41:26). A gostitelji se niso predali, v zadnjih minutah druge četrtine so z delnim izidom 8:0 znižali zaostanek na dosegljivih sedem točk (34:41). Ljubljanska ekipa je imela v prvem polčasu izjemno slab odstotek meta iz igre (7/19 za 2, 4/17 za 3), ob tem so se vse preveč zanašali na individualne vložke. V prvih dvajsetih minutah je bil z devetimi točkami prvi strelec Ferrell, pri romunski ekipi je Stefan Birčević dosegel devet točk.

Yogi Ferrell se je razigral v tretjem delu srečanja, na koncu je dosegel 27 točk. | Foto: Grega Valančič/Sportida Yogi Ferrell se je razigral v tretjem delu srečanja, na koncu je dosegel 27 točk. Foto: Grega Valančič/Sportida V tretji četrtini do prvega vodstva na tekmi, a ...

V istem slogu, kot se je končal prvi polčas, je domača ekipa odprla tudi tretjo četrtino in z delnim izidom 7:0 v minuti in pol igre izid prvič na tekmi izenačila (41:41). Gostujočemu trenerju Mihaiu Silvasanu je nato ob izenačujoči trojki Ferrella z minuto odmora uspelo ustaviti nalet Cedevite Olimpije, v katerem so gostitelji skupaj s koncem druge četrtine postavili delni rezultat 15:0. Niz domačih se je nato končal z osmimi zaporednimi točkami Cluja, ki je zmajem znova pobegnil (49:41).

A tudi ta niz gostov Olimpije ni ustavil, sledil je nov val varovancev Jurice Golemca, po katerem so dobre štiri minute in pol pred koncem tretje četrtine po trojki Adamsa prvič na tekmi povedli (50:49), kar je prebudilo tudi navijače v Stožicah. Izenačen zaključek tretje četrtine je na koncu z 59:57 pripadel gostom. V tretjem delu srečanja se je razigral Ferrell, ki je v tem delu srečanja dosegel 12 točk, skupno pa v treh četrtinah 21.

Fotogalerija
1 / 45

Na začetku zadnje četrtine nov in tokrat usoden padec

Gostje so se kljub slabši tretji četrtini na začetku zadnje znova pobrali in slabih osem minut pred koncem tekme pobegnili na 67:58, zatem pa ljubljanski ekipi vse do zadnje minute tekme ni več uspelo ujeti pravega priključka. Lovro Gnjidić je dobrih 46 sekund pred koncem zaostanek z enim zadetim prostim metom znižal na 77:82, zatem pa je hrvaški košarkar 22 sekund pred koncem zadel še trojko za 80:84. V naslednji obrambni akciji je sodniška trojica ob agresivni obrambi in skorajšnji ukradeni žogi Ferrellu prisodila osebno napako, ta je nato sodniški odločitvi sarkastično zaploskal, si prislužil še tehnično napako, četrte evropske zmage pa so se z 88:80 veselili košarkarji romunskega kluba.

Prvi strelec tekme je bil na koncu s 27 točkami Ferrell, dvomestna sta bili pri Olimpiji še Gnjidić s 13 točkami in Omić, ki je desetim točkam dodal 14 skokov. Pri gostih so Kasey Shepherd, Andrija Stipanović in Jalen Jones dosegli po 14 točk. Olimpija je kar 37-krat poskusila z metom za tri, ob tem pa je bila uspešna le enajstkrat, za dve so imeli košarkarji ljubljanskega kluba 47-odstotni izkupiček.

Liga ABA: Cedevita Olimpija - Split Jurica Golemac