Anže Kopitar je zadel po štirih tekmah. Predtem je med prvim in drugim ter tretjim golom preteklo po šest tekem. Foto: Reuters

Po treh zaporednih porazih in štirih neuspehih na zadnjih petih tekmah je bilo gostovanje pri San Joseju kot naročeno. Morski psi so namreč najbolj radodaren gostitelj v letošnji Ligi NHL, saj so na 12 tekmah na domačem ledu zmagali zgolj dvakrat.

Kralji so hitro prevzeli pobudo, prvi gol sezone je dosegel Jare Anderson-Dolan, a je Kevin Laban še izenačil, vendar so gostje šli na odmor s prednostjo 2:1 po zaslugi Phillipa Danaulta. Prednost je v 2. tretjini povišal Viktor Arviddson, tik pred drugim odmorom pa je upanje Sharksom vlil Aleksander Barabanov. Na začetku zadnje tretjine je bil na podajo Anderson-Dolana natančen Rasmus Kupari, drugi gol sezone za mladega Finca.

Kopitar je v San Joseju sprožil 3 strele v okvir vrat, blokiral 3 strele, dobil 11 od 19 (58 %) sodniških metov in dosegel gol v 26 izmenah za 18:58 igre. Foto: AP

Sledi niz štirih domačih tekem

V 58. minuti je Anže Kopitar zatresel mrežo izpraznjenega gola gostiteljev in razblinil vse dvome o zmagovalcu. Četrti gol sezone za 17. točko na 23. tekmi sezone 35-letnega Slovenca, ki vodi Los Angeles v vlogi prvega centra.

Zdaj Kingsi začenjajo niz štirih domačih tekem proti Ottawi, Seattlu, Arizoni in Carolini, kar bo lepa priložnost, da se še izdatneje utrdijo med vodilno trojico Pacifiške skupine, kjer imajo kljub nedavni krizi izidov kar lepo prednost pred dvojcem Calgary-Edmonton, ki še naprej zaostajata za pričakovanji.

"Boleče je, če igraš dober hokej, pa vseeno izgubiš še na četrti od petih tekem v nizu. Moramo čim prej priti nazaj v zmagovalni ritem," je bil kratek kapetan San Joseja Logan Couture. Sharksi so po četrtini sezone kar daleč od golega boja za povabili ("wild card") na Zahodu: s tremi tekmami več za dvojcem klubov iz Alberte zaostajajo za tri točke.

Boston je doma v TD Gardnu nazadnje izgubil 16. aprila, od takrat pa je nanizal že 19 zmag. Foto: Reuters

Boston z najboljšim domačim startom v zgodovini

Zgodba petkovega hokejskega večera v Nacionalni hokejski ligi je bil sicer Boston. Z golom prvega strelca Davida Pastrnaka v 4. minuti podaljška so Kosmatinci ugnali Carolino s 3:2, potem ko so zaostajali že z 0:2. Boston je na tako dramatičen način prišel že do 12. zaporedne domače zmage na začetku sezone, kar je nov absolutni rekord lige, ki ga je v daljni sezoni 1963/64 postavil Chicago, lani pa ga je izenačila Florida.

Vključno z zaključkom lanskega rednega dela so Bruinsi v TD Gardnu neporaženi že 19 tekem in se lahko zdaj začnejo spogledovati z lovom na absolutni rekord po številu zaporednih zmag na domačem ledu. Najdaljši zmagoviti niz v več kot stoletni zgodovini najmočnejše lige na svetu je leta 1976 uspel Philadelphii Flyers, ki je med 4. januarjem in 25. aprilom pred 46 leti nanizala kar 24 zmag.