225918

Neuničljivi Luka popeljal Dallas na rob napredovanja!

Avtor: Blaž Magdič
16. 5. 2024, 07.56

Košarkarji Dallas Mavericks so v peti tekmi polfinala zahodne konference severnoameriške lige NBA premagali Oklahomo City Thunder s 104:92 in povedli s 3:2 v zmagah. Blestel je slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je dosegel trojni dvojček - 31 točk, 10 skokov in 11 podaj.

Dallas se je na tekmi razigral v drugi četrtini, ko je ušel na prednost 40:27, tudi ob menjavi strani pa je bila prednost dvomestna (54:44). Dončić pa je v primerjavi s prejšnjimi tekmami naravnal merila in kljub tesni obrambi že v prvem delu dosegel 17 točk in sedem podaj.

Po odmoru so Teksačani nadaljevali v visokem ritmu in povedli za 15 točk, ko je Dončić s trojko zadel za 68:53, Josh Green pa nekaj kasneje za 71:56. Ko je Slovenski košarkar v uvodu v zadnjo četrtino zadel še za 89:71, je bilo jasno, da je Dallas na pragu pomembne zmage.

A domači se še niso predali in se s serijo 10:0 močno približali. Do preobrata tokrat ni prišlo. P. J. Washington je zadel trojko za 95:85, v primerjavi z zadnjo tekmo pa je Dallas odlično izvajal proste mete in vseskozi držal razliko okrog 10 točk ter imel tekmo pod nadzorom. Za pravo poslastico pa je v zadnji minuti še enkrat poskrbel Dončić, ki je z blokado ustavil prvega zvezdnika Oklahome Shai Gilgeous-Alexandra.

“Tokrat sem bil popolnoma fokusiran na tekmo. Skušal sem ostati sproščen in nič drugega me ni zanimalo. Soigralce sem na dveh tekmah pustil na cedilu in to se ni smelo ponoviti. A serije še ni konec. Vodimo s 3:2 in to moramo dokončati,” je po tekmi dejal Dončić.

Šesta, morda že odločilna tekma, bo na sporedu v noči na nedeljo v Teksasu.

Za Dallas je 19 točk dosegel Derrick Jones Jr., P.J. Washington je prispeval 10 točk in 10 podaj, Kyrie Irving pa 12 točk. Pri Oklahomi je Gilgeous-Alexander zabeležil 30 košev.

Na vzhodu pa se je v finale že prebil Boston, ki mu je to uspelo tretjič zaporedoma, vseeno pa ekipa iz Massachusettsa čaka na 18. naslov, s katerim bi na večni lestvici na vrhu prehiteli Los Angeles Lakers. Tekmec v finalu bo boljši iz dvoboja med New York Knicks in Indiana Pacers.

Najboljša ekipa rednega dela je s 113:98 premagala Cleveland Cavaliers in se veselila skupne zmage s 4:1. A obračun v domači dvorani TD Garden je bil dolgo tesen. “Nismo pričakovali, da bomo zmagali v prvi ali drugi četrtini. Traja dokler traja,” je potek komentiral Jayson Tatum, ki je bil s 25 koši najboljši posameznik pri zmagovalcih. Al Horford je dodal 22 točk in 15 skokov, Evan Mobley je za Cleveland dosegel 33 točk.

Vir: STA

1

2

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

3

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več