[3137,2]
144626

Avtor: Rene Vidmar
12. 12. 2021, 09.41

Stuttgart se je s sobotno zmago nad Wolfsburgom z 2:0 uspel premakniti z mest, ki vodijo v drugo ligo. To je bila tudi prva zmaga v gosteh za ‘’Švabe’’. Za goste sta zadela Konstantinos Mavropanos in Philipp Förster ter ‘’Volkovom’’ na domači Volkswagen Areni prizadejala peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih. S prelepim golom se je izkazal predvsem Mavropanos.

24-letni grški branilec, ki je v tej sezoni tudi prvi strelec svojega moštva v Bundesligi, je do četrtega zadetka prišel ob koncu 25. minute. Tedaj je Orel Mangala z neposredno podajo po tleh poizkušal doseči Omarja Marmousha. A žoga se je preusmerila na rob kazenskega prostora, kamor je vtekel Mavropanos in z natančno odmerjenim strelom neubranljivo zadel v desni zgornji kot vratarja Koena Casteelsa.

Video is not available for your country.