17. 4. 2024,
20.00

1 teden, 4 dni

Thermometer Blue 0,05

Kansai Helios Domžale LTH Castings Triglav Kranj KK Podčetrtek KK Ilirija Hopsi Polzela kk Rogaška KK Krka Novo mesto Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Liga Nova KBM

Sreda, 17. 4. 2024, 20.00

Liga Nova KBM, 25. krog

Pomembna zmaga Rogaške, Hopsi slavili v Šenčurju

Kansai Helios LTH Castings Blaž Mahkovic | Helios je v Škofji Loki zmagal za 13 točk. | Foto www.alesfevzer.com

Helios je v Škofji Loki zmagal za 13 točk.

V ligi Nova KBM bodo do konca rednega dela odigrali še tri kroge. Za uvod v 25. krog državnega prvenstva so košarkarji Kansai Helios Domžale z 79:66 zmagali pri LTH Castings in vsaj začasno skočili na prvo mesto. V ponedeljek je Rogaška z 80:70 premagala Terme Olimio.  V torek so košarkarji Krke premagali ECE Triglav z 80:64, košarkarji Šentjurja pa so premagali Ilirijo s 76:74. V zadnji tekmi kroga so Hopsi iz Polzele slavili v Šenčurju.

Košarkarji Kansai Heliosa nadaljujejo z lovom na Krko oziroma prvo mesto po rednem delu prvenstva. Domžalčani so dva kroga pred koncem rednega dela sedaj začasno prvi pred Novomeščani, ki pa imajo le točko manj in prav tako tekmo manj. S Krko, ki bo tekmo tega kroga igrala prihodnji torek, ko bo gostila ECE Triglav, se bo Helios v Novem mestu srečal še v zadnjem krogu konec aprila.

Domžalčani so v prvem delu tekme v Škofji Loki skoraj ves čas vodili, trikrat je bilo izenačeno, a si večje in trajnejše prednosti niso ustvarili. Domači so bili ves čas tesno za petami gostov, a jim ni uspelo povesti.

Drugi polčas so Škofjeločani začeli s štirimi točkami zaostanka in kar nekaj časa je bil v njem razvoj dogodkov podoben kot v prvem. Toda v drugem delu tretje četrtine so gostje začeli nabirati razliko, ki se je povečala na dvomestno. Ta del so dobili s 16:10. Zadnjo četrtino je tako Helios začel z desetimi točkami prednosti.

Domžalčani, pri katerih sta bila v napadu najboljša Rok Nemanič (19 točk) in kapetan Blaž Mahkovic (16 in devet podaj), so tudi v zadnjih desetih minutah obdržali zanesljivo prednost. Peterica gostov je prišla do dvomestnega števila točk, pri domačih le prvi strelec tekme Kendall Tyrek Robinson (21 in devet skokov) ter Curtis White ml. (15).

Varovanci trenerja Dragiše Drobnjaka so prišli do pomembne zmage. | Foto: Aleš Fevžer Varovanci trenerja Dragiše Drobnjaka so prišli do pomembne zmage. Foto: Aleš Fevžer

Košarkarji Rogaške so v lokalnem derbiju dosegli zelo pomembno zmago v boju za obstanek v ligi Nova KBM. Hkrati so prvič v tej sezoni premagali ekipo iz Podčetrtka. Varovanci trenerja Dragiše Drobnjaka so z borbeno in kolektivno predstavo nadoknadili izostanek poškodovanega prvega strelca moštva Njegoša Sirikaša (povprečje 17,5, 8,7 skoke). Po zaostanku v prvi četrtini so drugih deset minut dobili s 27:19, prednost pa so v tretjem delu igre povišali na dvomestno razliko.

Jordan Session (18 točk, 9 skokov), David Kralj (16 točk, 7 skokov) in Luka Božak (15 točk, 8 podaj, 6 skokov, trojke 3:3) so tekmo suvereno pripeljali do konca in se zasluženo veselili desete zmage v sezoni.

Za Terme Olimia, ki so doživele prvi poraz po nizu petih zmag (12-13) - danes so zgrešile kar 15 prostih metov, je največ točk dosegel Igor Struger (18 točk, 11 skokov).

Košarkarji Krke so se vrnila na vrh lige

Košarkarji Krke so se z enaindvajseto zmago vrnili na vrh lige Nova KBM, tako da bo slej ko prej o prestižnem prvem mestu po rednem delu odločal zadnji krog in dvoboj s Kansai Heliosom, ki zaostaja eno zmago in ima boljši medsebojni izkupiček.

Novomeščani so vprašanje zmagovalca rešili šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 24:13. Miha Cerkvenik je dosegel 18 točk in ujel 7 žog, 14 točk je prispeval Jan Špan (6 podaj), 12 pa Leon Stergar.

Pri gostih, ki so dobili skok, imeli več asistenc kot tekmec in prav tako zadeli devet trojk kot Krka - imeli pa so 17 izgubljenih žog, sta po 12 točk zbrala Uroš Šikanić (8 skokov, 6 izgubljenih žog) ter Lovro Urbiha.

Ilirija ostaja na tretjem mestu

Ilirija kljub četrtemu zaporednemu porazu ostaja na tretjem mestu lige Nova KBM (14-11), Šentjur pa se je z deseto zmago dokončno otresel skrbi o obstanku in lahko zdaj razmišlja celo o podaljšanju sezone oziroma uvrstitvi med prvih sedem ekip, ki bodo napredovale v četrtfinale.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih petih minutah. Ljubljančani so v 36. minuti vodili z 71:66, a nato nerazumljivo slabo odigrali nekaj obrambnih postavitev in napadov, kar so gostje izkoristili in se z delnim izidom 9:0 prebili v vodstvo s 75:71.

Polzeljani slavili v Šenčurju

Košarkarji Šenčurja so v prejšnjem tekmi prekinili niz treh porazov, ko so premagali LTH Castings. Hopsi iz Polzele so medtem po dveh zmagah nazadnje izgubili proti Termam Olimia Podčetrtku. A Polzeljani so v sredo, v zadnji tekmi kroga prišli do nove zmage, z osmo v sezoni ob 17 porazih pa so se izenačili z devetouvrščenim kranjskim Triglavom. GGD Šenčur je zdaj pri razmerju zmag in porazov 11-14 in ima na petem mestu enak izkupiček kot LTH Castings.

Pri Polzeli je bil z 28 točkami najuspešnejši Žiga Fifolt, 23 jih je dodal Matic Grušovnik, ki je pobral še deset skokov. Pri domačih so po 13 točk dosegli Jan Novak (7 podaj), Matej Čibej in Frane Antić.