Žak Mogel smučarski skoki celinski pokal

Smučarski skoki, celinski pokal, Lillehammer

Mogel v Lillehammerju poskrbel za prve stopničke v sezoni

Žak Mogel smučarski skoki | Žak Mogel je osvojil tretje mesto. | Foto Ana Kovač

Žak Mogel je osvojil tretje mesto.

Na drugi tekmi celinskega pokala v Lillehammerju na Norveškem je Žak Mogel zasedel tretje mesto, točke pa so osvojili tudi Maksim Bartolj, Matija Vidic, Jan Bombek, Rok Oblak in Mark Hafnar.

Anže Lanišek
Sportal Slovenci le za las brez prvih stopničk v sezoni, poseben mejnik Petra Prevca

Drugo tekmo celinskega pokala v Lillehammerju je dobil Avstrijec Clemens Aigner z 268,9 točke pred rojakom Clemensom Leitnerjem, ki je zbral 266,4 točke, Žak Mogel je s 130,5 točke in 135 metri oz. prvo oceno finala, zbral 262,3 točke na tretjem mestu. Maksim Bartolj je zbral 232,6 točke na 16. mestu, Matija Vidic je bil 21., Jan Bombek je zasedel 26. mesto, takoj za njim je bil Rok Oblak, točko je po slabšem finalnem skoku osvojil tudi Mark Hafnar

Tekmo skakalk na srednji napravi je dobila Nemka Agnes Reisch z 227,4 točke pred rojakinjo Juliane Seyfahrt z 225,3 točke in Čehinjo Anezko Indračkovo z 217,0 točke. Včerajšnja junakinja, 15-letna Tina Erzar, je danes s 193,7 točke končala na 11. mestu, Jerica Jesenko je bila štiri mesta za njo, Katarina Pirnovar pa je zasedla 24. mesto.

Celinski pokal za skakalce se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v Ruki, skakalke pa se selijo v norveški Nottoden.