210797

Rogaška na tekmi zaostalega kola doma ugnala vodilno Krko

Avtor: Lamin Diallo
4. 12. 2023, 22.27

Košarkarji Rogaške so v zaostali tekmi 9. kroga lige Nova KBM premagali Krko s 84:80 (20:21, 40:38, 65:60).

Rogaška je vzela še drugi veliki skalp v sezoni. Po zmagi v Domžalah v začetku novembra je v zaostali tekmi 9. kroga doma premagala Krko.

Za Novomeščane je to četrti poraz na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih, hkrati pa drugi v zadnjih treh krogih lige Nova KBM.

Za Krko je bila to jubilejna dvajseta tekma v sezoni 2023/24. V domačem prvenstvu ima izkupiček 8-2, v regionalnem tekmovanju pa zrcalno sliko 2-8.

Rogaška se je zasluženo veselila pete zmage, saj je bila vseh 40 minut dovolj pogumna in zbrana, da je v zaključku tekme na krilih Patrika Tabaka ubranila nalet gostov. Slednji je zadel trojko dve minuti pred koncem za 82:74 ter bil natančen v prodoru minuto pred koncem, potem ko so se gostje po dveh trojkah Mihe Škedelja (18 točk, trojke 3:3) približali na vsega dve točki zaostanka (82:80).

Tabak je tekmo končal s 15 točkami, 10 skoki in 7 podajami. Dvojni dvojček je imel tudi Njegoš Sikiraš (17 točk, 10 skokov), pri strelec tekme pa je bil Jordan Session z 19 točkami.

Rogaška bo v soboto ob 13. uri gostovala v Škofji Loki, Krko pa čaka še eno gostovanje, in sicer v nedeljo, 10. decembra, na Polzeli.

Naslednja tekma Lige Nova KBM bo na Šport TV 1 na sporedu v soboto ob 12:55, ko se bosta pomerila LTH Casting in Rogaška.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več