Nogometaši Borussie iz Mönchengladbacha so se prvič uvrstili v izločilne boje Lige prvakov. Po porazu z 0:2 so se zbrali na sredini igrišča in skupaj gledali konec tekme v Milanu. Ko je Slavko Vinčić odpiskal konec tekme na San Siru, se je začelo veliko slavje. Foto: Reuters

Kraljevi klub je na stadionu Alfreda di Stefana prevladoval. Poleg dveh zadetkov Karima Benzemaja so Madridčani še trikrat stresli okvir vrat. Borussia iz Mönchengladbacha je bila popolnoma v podrejenem položaju, a se je vseeno prvič uvrstila v izločilne boje Lige prvakov.

Benzema se je ogrel za madridski derbi
Izbranci Zinedina Zidana, ki so v zadnjih dveh sezonah izpadli že v osmini finala, so povedli že v 9. minuti. Lucas Vazquez je z desne strani podal pred vrata, kjer je Benzema s petih metrov z glavo zatresel mrežo. Po pol ure igre je bil francoski napadalec znova na pravem mestu z glavo, z desne strani je tokrat podal Rodrygo.

Karim Benzema je bil neustavljiv za branilce Borussie. Foto: Reuters

Luka Modrić ni imel sreče. Hrvat je v 39. minuti zadel vratnico, tri minute zatem pa je zatresel mrežo, a je bil Raphael Varane pred tem v prepovedanem položaju in zadetek ni veljal.

Vratar Borussie Yann Sommer je imel tudi v drugem polčasu veliko dela. Izkazal se je pri strelu Sergia Ramosa z glavo v 73. minuti, odbito žogo pa je Benzema poslal v prečko. Tudi Lucas Vazquez je v 78. minuti zadel vratnico. Real je opravil prvi test ta teden, v soboto pa zvečer pa je na sporedu madridski derbi proti vodilnemu Atleticu.

Vsi štirje nemški klubi med 16 najboljših v Evropi
"Nobene možnosti nismo imeli proti zelo močni ekipi Reala. Lahko smo le upali, da v Milanu ostane pri 0:0. Neverjeten občutek je, v garderobi je slavje. Nihče več ne govori o porazu," je bil navdušen Christoph Kramer. Vsi štirje nemški klubi so se uvrstili v osmino finala.

Samir Handanović in soigralci so lani izpadli v Evropsko ligo, kjer pa so se nato prebili do finala. V tej sezoni jim ostane le še Serie A in italijanski pokal. Foto: EPA

Martinez zadel prečko
Nogometaši Interja so v prvem polčasu na stadionu Giuseppe Meazza prikazali bledo predstavo, še posebej v napadu, kjer so večkrat ostali brez idej. Še najlepšo priložnost je za črno-modre v prvem delu zapravil Lautaro Martinez, in sicer že v 7. minuti, ko ga je pred vrati po lepem prodoru s podajo z desne strani zaposlil Nicolo Barella. Martinez je poskusil s strelom z desnico, že premagal vratarja Anatolija Trubina, a zadel prečko.

Šahtar v Evropski ligi, Inter izpadel
V nadaljevanju so Milančani dvignili raven igre, večkrat so pritisnili na vrata tekmeca, že v 53. minuti je Turbinove dlani s strelom z glavo ogrel Romelu Lukaku. Po dobri uri igre si je ruski vratar privoščil veliko napako, ki je ni izkoristil Marcelo Brozović, tik pred iztekom rednega dela je po Ericsonovem predložku iz kota nevaren strel Alexisa Sancheza blokiral Lukaku in zaradi prepovedanega položaja prekinil obetavno akcijo gostiteljev. Inter je v zaključku vse stavil v napad, a je mreža gostov obmirovala. Še najbolj vroče je bilo v 93. minuti, ko je Eriksenov strel z razdalje Turbin odbil čez gol. Šahtar bo igral v šestnajstini finala Evropske lige, Inter pa je končal evropske nastope.

Benzema popeljal Real v osmino finala, Inter znova pogorel
Mario Hermoso je načel mrežo Salzburga in tlakoval pot Atletica do osmine finala. Foto: Reuters

Salzburg napadal, Atletico pa dvakrat zadel
Atletico Madrid je v skupini A za drugo mesto v Salzburgu potreboval zgolj točko, osvojil pa je vse tri (0:2). Gostitelji so pritisnili na začetku srečanja in Jan Oblak je imel veliko dela. Najbolj se je izkazal v 16. minuti, ko je Dominik Szoboszlai nevarno zapretil, Škofjeločan pa je žogo z roko odbil v kot.

V 39. minuti je Yannick Carrasco s prostega strela poslal žogo v kazenski prostor, Mario Hermoso pa jo je z glavo preusmeril v mrežo.

V drugem polčasu je Salzburg vse moči usmeril v napad, imel je večjo posest in tudi številne strele. Atletico se je disciplinirano branil in čakal na protinapade. Štiri minute pred koncem je rezervist Angel Correa ušel po desni strani in podal v sredino kazenskega prostora. Pritekel je Carrasco in z mojstrskim volejem postavil končni izid.

Eric-Maxim Choupo-Moting je dobro unovčil priložnost. Ostrostrelec Robert Lewandowski je počival. Foto: Reuters

Bavarci do nove zmage tudi s premešano postavo
Bayern, ki poraza v Ligi prvakov ne pozna od 13. marca 2019, je na Allianz Areni odpravil Lokomotiv iz Moskve z 2:0. Branilci naslova so bili za razred boljši tudi brez Roberta Lewandowskega, Davida Alabe in Kingsleyja Comana. Uspešno se je po poškodbi gležnja in 46 dneh odmora vrnil Alphonso Davies.

Nikolić imel na voljo le 13 igralcev in tri vratarje
V 63. minuti je Douglas Costa podal iz kota pred vrata, visoki branilec Niklas Süle pa je z glavo zatresel mrežo. Deset minut pred koncem je končni izid postavil Eric-Maxim Choupo-Moting, ki je zabil žogo pod prečko po podaji Serga Gnabryja.

Moskovčani so prišli v München s 13 igralci in tremi vratarji. Nekdanji trener Olimpije Marko Nikolić ni imel veliko izbire. V drugem polčasu so Rusom pošle moči.

Luis Muriel je sijajno zaključil protinapad v Amsterdamu. Atalanta bo drugo leto zapored igrala v izločilnih bojih Lige prvakov. Foto: Reuters

Rezervist Muriel odločil v Amsterdamu
Ajax je v skupini D izgubil proti Atalanti z 0:1. Klubu iz Bergama je za napredovanje zadostoval že remi, pet minut pred koncem pa je zmago zagotovil Luis Muriel. Josip Iličić je sedel na klopi.

Na Areni Johana Cruyffa so imeli gostitelji v prvem polčasu večjo posest, a niso niti enkrat resneje zapretili. Atalanti je ustrezal neodločen izid, zato se ni pretirano naprezala.

Četrt ure pred koncem je imel veliko priložnost za vodstvo Ajaxa Davy Klaassen, a z 12 metrov mu ni uspelo ukaniti Pierluigija Gollinija. V 79. minuti je Ryan Gravenberch prejel drugi rumeni karton, z roko je udaril Alejandra Gomeza in moral je zapustiti igrišče.

Na Parku princev so vsi igralci in sodniki pred tekmo še enkrat poudarili, da ni prostora za rasizem. Foto: Reuters

Tudi z igralcem manj so morali Nizozemci vse moči usmeriti v napad. Pet minut pred koncem je Remo Freuler v idealnem trenutku podal v prazen prostor, hitri Luis Muriel je preigral vratarja Andreja Onanaja in poslal žogo v prazno mrežo. Odlično izpeljan protinapad za veliko zmago Atalante.

Šov Neymarja in Mbappeja
Evropska nogometna zveza je razveljavila rdeči karton, ki ga je na torkovem obračunu med PSG-jem in Istanbul Basaksehirjem dobil Pierre Webo. Incident je zakuhal četrti sodnik, ki je Weboja v komunikaciji z glavnim sodnikom označil z rasističnim izrazom in s tem poskrbel za dogodek, ki je imel velik odmev v športnem svetu. Uefa je Webojovo izključitev razveljavila, tako je Kamerunec tekmo lahko spremljal z rezervne klopi.

Odmevni dogodek na stadionu Park Princev se je v torek zgodil v 14. minuti. Glavni sodnik Ovidiu Hategan iz Romunije je na posredovanje četrtega sodnika, prav tako iz Romunije, prišel do klopi turške ekipe in pomočniku trenerja Pierru Weboju pokazal rdeči karton. Četrti sodnik Sebastian Coltescu se je ob tem neprimerno izrazil. Kot je bilo na praznem stadionu slišati tudi prek televizijskega prenosa, je glavnemu sodniku dejal: "Ta črnega. Identificiraj ga. Tistega, ta črnega." Foto: EPA

Parižani so si s torkovim porazom Manchester Uniteda v Leipzigu že zagotovili napredovanje v izločilne boje. Danes so na Parku princev nadaljevali tekmo od 13. minute naprej. Parižani so zmagali kar s 5:1. Tri zadetke je dosegel Neymar, dva pa Kylian Mbappe.

Žreb v ponedeljek opoldne
Žreb parov osmine finala bo v ponedeljek, 14. 12., ob 12.00 v Nyonu. Termini tekem so 16., 17., 23. in 24. februar ter 9., 10., 16. in 17. marec 2021.

Kot zmagovalci skupin so se v osmino finala uvrstili Bayern, Real Madrid, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Borussia Dortmund, Juventus in PSG, z drugega mesta pa so napredovali Atletico Madrid, Borussia Mönchengladbach, Porto, Atalanta, Sevilla, Lazio, Barcelona in Leipzig.

V šestnajstino finala Evropske lige se selijo Salzburg, Šahtar Doneck, Olympiacos, Ajax, Krasnodar, Brugge, Dinamo Kijev in Manchester United.