Anaheim je slavil v Staples Centru, a kljub vsemu letos ostal brez možnosti za igranje v končnici. Foto: AP
Slovenski as in kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je na tekmi z Anaheimom igral 20 minut, v katerih v statistiko ni zapisal strela na gol. Dobil je šest od osmih sodniških metov.  Foto: AP
Slovenski as in kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je na tekmi z Anaheimom igral 20 minut, v katerih v statistiko ni zapisal strela na gol. Dobil je šest od osmih sodniških metov. Foto: AP

V prvi tretjini sta mreži obmirovali, v 25. minuti kalifornijskega obračuna pa je Kingse v vodstvo popeljal Gabriel Vilardi. V igri z igralcem več, potem ko je bil zaradi spotikanja za dve minuti izključen Nicolas Deslauriers, je po strelu Adriana Kempeja z modre črte plošček iz bližine zbezal v mrežo.

Kempe je nato sredi druge tretjine vodstvo Los Angelesa podvojil, tokrat v igri z igralcem manj. Vratar John Gibson si je privoščil veliko napako, zapustil je vrata, a nato zgrešil plošček, kar je Kempe hitro izkoristil in z zadetkom v prazno mrežo poskrbel za 2:0.

Vseeno to ni bilo dovolj, še pred koncem tretjine so gostje izid izenačili. Najprej je Sam Carrick prodrl po levi strani in plošček popeljal v mrežo, Sam Steel je v 37. minuti zadel za 2:2, potem ko je po Rakellovi podaji domačega vratarja Calvina Petersena ukanil s strelom iz zapestja.

Ko je že kazalo, da se utegne tekma prevesiti v podaljšek, je moral Petersen plošček iz svoje mreže pobrati še tretjič. Točno minuto in sekundo pred koncem rednega dela srečanja je Fowler lepo preigral Andreasa Athanasiouja, nato pa s strelom iz zapestja na Petersenovo lovilko odločil obračun.