Olimpija ima po 15 krogih velikansko prednost pred zasledovalci, ima 11 točk več kot Koper in Celje. Foto: www.alesfevzer.com

Prvo- in drugouvrščena ekipa prvenstva sta v prvem polčasu prikazali odprto, priložnosti polno tekmo, pri čemer so bili učinkovitejši Ljubljančani. V drugem polčasu je izbrancem Alberta Riere uspelo zadržati prednost, tako da imajo zdaj na vrhu lestvice že 11 točk prednosti pred Koprom in Celjem ter kar že 19 pred branilcem naslova Mariborom.

Tekma se je začela silovito. V 5. minuti je Bede Osuji v hitrem protinapadu prišel do strela z vrha kazenskega prostora, vratar Olimpije Matevž Vidovšek pa je branil izjemno.

V 9. minuti je Olimpija povedla. Mario Kvesić je poslal predložek v kazenski prostor, žoga se je odbila do Rui Pedra, ki jo je pod prečko poslal s 15 m (1:0).

Koper je izenačil v 14. minuti. Po podaji z leve strani je žoga pred vrati narahlo zadela Đorđeja Crnomarkovića, nato je prišla do Bedeja Osujija ob vratnici, ki je streljal, odbito žogo pa je v mrežo iz bližine poslal Bright Edomwonyi (1:1). Sodnik je po pregledu VAR-a gol priznal. Vratar Olimpije je po 824 minutah prejel prvi gol v Prvi ligi.

Ratnik: V drugem polčasu smo trpeli, a smo zdržali do konca

V 22. minuti je nevarno streljal Luka Kambić, žogo je blokiral Timi Max Elšnik, tako da je končala malo mimo vrat. Kvesić je nato poskusil s strelom od daleč.

Svit Sešlar je povišal vodstvo Olimpije (2:1) – podal mu je Mustafa Nukić, Sešlar pa je v kazenskem prostoru rutinirano z nizkim strelom premagal Adnana Golubovića. Andrej Kotnik je takoj zatem skušal presenetiti Vidovška s polovice igrišča, a mu to ni uspelo.

Sledili sta dve nevarni akciji Kopra. Osuji je v prvi podal Michaelu Pavloviču, ta je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Osuji streljal od blizu, Olimpijo je rešil okvir vrat. Pavlović je poslal podoben predložek nekaj minut zatem, Edomwonyi je streljal od blizu čez gol.

Po podaji Nukića je z leve strani streljal Rui Pedro, z obrambo se je izkazal vratar Kopra Adnan Golubović.

Koper je na uvodu drugega polčasa nanizal priložnosti, tako je Luka Vešner Tičić v 48. minuti streljal ob levi vratnici. Tudi Olimpija je prišla do priložnosti, ko je Elšnik v 54. minuti streljal z vrha kazenskega prostora, žoga je šla za las čez gol.

Pozneje se je ritem malce umiril, v 77. minuti pa so bili po kotu znova nevarni Ljubljančani, a je bil Samuel Pedro le malce prepozen pred vrsti gostov. Tri minute pozneje je Vidovšek ujel žogo po Kotnikovem poskusu, isti dvoboj pa je v 82. minuti znova pripadel ljubljanskemu vratarju.

Na drugi strani je v 85. minuti Golubović uspešno posredoval po strelu Samuela Pedra iz bližine z leve strani, kar je bila zadnja priložnost na tekmi.

Vidovšek klonil prvič v tej sezoni, a Olimpija vseeno dobila derbi vodilnih

Brez golov ob prekinitvi med Muro in Bravom
Drugo nedeljsko tekmo Mura - Bravo so morali prekiniti zaradi goste megle po slabe pol ure. Tekmo bodo odigrali v novem terminu.

Tekma se je začela v slabi vidljivosti zaradi goste megle, a se v teh trenutkih na igrišču ni zgodilo nič posebnega, so pa imeli gostitelji na voljo tri kote, ki jih niso znali izkoristiti. Mura je bila več pri žogi, a pravih priložnosti ni bilo, po dobrih 25 minutah pa so se odgovorni odločili za prekinitev obračuna.