Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

ku
ku
6 16.02.2022 06:24:18

Miami BREZ USMILJENJA do Dončića! Vročica grenila življenje Slovencu, on pa TAKOLE! (video)

Košarkarji Dallas Mavericks so ponoči v severnoameriški ligi NBA vpisali novo zmago. V gosteh na Floridi so bili s 107:99 boljši od članov zasedbe Miami Heat. Luka Dončić je bil najboljši strelec Dallasa z novim statističnim dvojnim dvojčkom, 21 točkami in desetimi skoki.

Po dveh četrtinah je sicer Miami vodil z razliko osem točk (59:51), tudi v tretji četrtini so imeli prednost domači košarkarji, a je košarkarjem Dallasa uspelo tekmo obrniti v svojo korist. Gostujoči košarkarji so poskrbeli za preobrat ter tretjo četrtino končali z 81:78. V zadnji četrtini pa vodstva niso več izpustili iz rok.

Dončić sicer ni blestel, svoje je naredila tudi agresivna obramba nasprotnikov. Met z razdalje mu ni stekel po željah. Iz sedmih poskusov je zadel le dve trojki, zato pa je bil toliko bolj uspešen pri prostih metih, saj jih je zadel 9 iz 12 poskusov.

Pri domači zasedbi je Jimmy Butler vpisal 29 točk in deset skokov.

Pred tradicionalnim premorom lige NBA zaradi ekshibicijske tekme vseh zvezd, All Star, bo Dallas v ligi odigral še tekmo v gosteh pri New Orleansu v petek zgodaj zjutraj po slovenskem času.

Vikend vseh zvezd se bo sklenil s tekmo vseh zvezd z začetkom ob 2. uri v ponedeljek po slovenskem času v Clevelandu. Pomerili se bosta ekipi kapetanov LeBrona Jamesa in Kevina Duranta. Dončić bo nastopil v ekipi zvezdnika Los Angeles Lakers Jamesa kot rezervni igralec.

Značke: košarka, nba