Silas Katompa Mvumpa je v 97. minuti izenačil na 3:3 in poskrbel za veliko točko Stuttgarta v boju za obstanek. Foto: EPA

Bavarci so v največji krizi v zadnjem desetletju. Niso se pobrali po porazu z 0:3 v torek zvečer v Manchestru. Sadio Mane, ki je po tekmi udaril Leroya Saneja, je bil suspendiran. Bayern je bil znova le bleda senca serijskega nemškega prvaka in Hoffenheim je zasluženo odnesel veliko točko z Allianz Arene (1:1).

Eric-Maxim Choupo-Moting je poškodovan, Bayern pa nima drugega klasičnega napadalca. Zadnje tri zadetke so dosegli branilci, tokrat se je izkazal Benjamin Pavard. Foto: EPA

Pavard zadel za vodstvo Bayerna
V 17. minuti so gostje slabo odbili žogo po podaji iz kota. Kingsley Coman je z 20 metrov podal v gnečo pred vrati, Benjamin Pavard pa je žogo s šestih metrov s konico nogometnega čevlja potisnil v mrežo. Bavarci v nadaljevanju niso našli prave igre in na odmor so odšli z minimalno prednostjo.

Kramarić priigral prosti strel in ga sijajno izvedel
Hoffenheim se je prebudil v drugem polčasu, v katerem je bil enakovreden tekmec. V 71. minuti je Andrej Kramarić 20 metrov od vrat hitro padel, počasni posnetek pa je pokazal, da se ga je Thomas Müller le dotaknil. Prosti strel je izvedel Kramarić in žogo z desno nogo zavrtinčil čez živi zid, Yann Sommer jo je odbil v vratnico, a je končala v mreži.

Dve minuti pozneje je Pavard iz bližine znova zatresel mrežo, a je videosodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja, saj je Matthijs de Ligt podaljšal žogo z glavo.

Andrej Kramarić je zagotovil Hoffenheimu veliko točko v Münchnu. Foto: EPA

Tuchel: Igrali smo s premalo energije, ritem igre je bil slab
"Hoffenheim si je zaslužil točko. Nismo igrali dobro in težko se je sprijazniti s tako predstavo. Igrali smo s premalo energije, ritem igre je bil slab. Naredili smo ogromno napak, podaje niso bile natančne. V drugem polčasu nismo imeli nadzora nad tekmo. Prepričan sem, da bomo v sredo proti Manchester Cityju igrali precej bolje," je povedal Thomas Tuchel, ki mu ni uspelo prebuditi Bayerna, potem ko je pred tremi tedni nasledil Juliana Nagelsmanna.

Borussia v prvem polčasu nadigrala Stuttgart
Novi trener Stuttgarta Sebastian Hoeness pred tekmo ni želel govoriti o uslugi stricu Uliju, ki je bil štiri desetletja alfa in omega pri Bayernu.

Dortmundčani so bili v prvem polčasu precej boljši tekmeci. Povedli so v 26. minuti, Donyell Malen je z desne strani podal pred vrata, Sebastien Haller pa je žogo s petih metrov z desno nogo zabil pod prečko.

V 33. minuti so gostitelji po podaji iz kota slabo odbili žogo, Malen je z leve strani prodrl proti sredini in z roba kazenskega prostora z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Mavropanos prejel dva rumena kartona v treh minutah
Šest minut pred odmorom so bili gostitelji v izgubljenem položaju. Konstatinos Mavropanos je v treh minutah prejel dva rumena kartona. Spotaknil je razigranega Malena in sodnik Harm Osmers je iz žepa potegnil rdeči karton.

Kapetan Marco Reus in soigralci so bili popolnoma na tleh po koncu tekme v Stuttgartu. Foto: EPA

Bellingham in Reus zadela okvir vrat
Borussia je tudi drugi polčas začela pogumno. Jude Bellingham je v 49. minuti stresel prečko. Tri minute zatem je napadalec Stuttgarta Serhou Guirassy z desne strani poslal žogo čez vratarja Gregorja Kobla v mrežo. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil minimalen prepovedani položaj.

Črno-rumeni so imeli veliko priložnost za 0:3 tudi v 77. minuti, ko je Marco Reus s prostega strela zadel prečko.

Izjemna vrnitev Stuttgarta z deseterico
Le minuto zatem je Tanguy Coulibaly streljal s 15 metrov, Emre Can je podstavil nogo in spremenil smer žoge, ki je končala v mreži.

Gostitelji, ki se krčevito borijo za obstanek, so z igralcem manj pritisnili. V 84. minuti je po podaji iz kota vezist Borussie Salih Özcan odbil žogo v sredino kazenskega prostora, Josha Vagnoman pa jo je z devetih metrov z desno nogo spravil v mrežo.

Borussia je po izenačenju vse moči usmerila v napad. V 92. minuti se je odlično znašel Giovanni Reyna, ki je z osmih metrov poskrbel za novo vodstvo črno-rumenih.

Rezervist Silas izenačil v zadnji akciji tekme
Šest minut sodnikovega dodatka se je že izteklo. Sodnik Osmers je pogledal na uro. Vagnoman je z desne strani podal pred vrata, Soumaila Coulibaly je zgrešil žogo, za njim pa je stal rezervist iz Konga Silas Katompa Mvumpa, ki je z levo nogo izenačil na 3:3.

Na razprodani Mercedes Benz Areni je bilo veliko rajanje na tribunah. Vse skupaj je spominjalo na maj 2007, ko je Stuttgart zadnjič postal nemški prvak. To je bila velika točka v boju za obstanek.

Edin Terzić se je lahko le držal za glavo. Njegovi varovanci so izpustili iz rok idealno priložnost, da na vrhu ujamejo Bayern. Foto: EPA

Terzić: Organizacija v obrambi je bila katastrofalna
"To je ogromno razočaranje. Mislil sem, da sem že vse doživel v tej sezoni, v kateri smo jeseni doma vodili proti Werderju z 2:0 do 89. minute, nato pa izgubili z 2:3. Tokrat smo še presegli ta poraz, saj smo v drugem polčasu popolnoma popustili. Ne morem si razložiti, zakaj so se igralci tako obnašali na igrišču. Organizacija v obrambi je bila katastrofalna. Zapravili smo veliko priložnost, da ujamemo Bayern. V garderobi so vsi na tleh, zdaj ne bom imel še govora," je bil besen trener Borussie Edin Terzić.

Hoeness: Osvojili smo le eno točko, a občutek je, da smo dobili tri
"Osvojili smo le točko, ampak občutek v garderobi je, da smo dobili tekmo. Ob odmoru smo se zmenili, da bo tudi z igralcem manj prišla kakšna priložnost. Moramo jo unovčiti in v nadaljevanju je vse mogoče," je bil nasmejan Sebastian Hoeness.

Gol in podaja Kampla za zmago Leipziga
Leipzig je premagal Augsburg s 3:2. Gostje so povedli že v peti minuti, ko je zadel Arne Maier, a je nato Kevin Kampl izenačil v deseti minuti, ko je iz bližine potisnil žogo v mrežo z desno nogo po podaji Tima Wernerja.

Werner je nato z zadetkoma v 32. in 35. minuti postavil temelje za zmago. Za 3:1 je podal Kampl, ki je igral do 79. minute.