Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

1 23.06.2023 06:16:41

Partizan dočakal naslov, o tem, kar so navijači naredili v dvorani, pa govori cela Evropa (video)

ABA
Košarkarji Partizana se natančno po desetih letih vnovič veselijo naslova prvaka v regionalni košarkarski ligi Aba.

V odločilni tekmi velikega finala so v beograjskem derbiju pred 22.198 v Štark Areni ugnali Crveno zvezdo s 96:85. Partizan se je naslova veselil s 3:2 v zmagah. Vse je kazalo, da je odločilna peta tekma finala odločena že po polčasu, ki ga je Partizan dobil s 54:34. Po menjavi strani je razlika narasla celo na 21 točk, a so se košarkarji Crvene zvezde še enkrat prebudili in se ob koncu tretjega dela približali na 75:68, v zadnji četrtini pa na 79:75. Preobrata v končnici niso zmogli.

In tako je več kot 22 tisoč gledalcev v Štark Areni, to je absolutni rekord gledalcev na eni tekmi lige ABA, v norem vzdušju proslavilo Partizanov naslov.

Pri Partizanu je bil z naskokom najboljši Kevin Punter z 32 točkami in petimi skoki, pri Crveni zvezdi je bil z 18 koši najbolj učinkovit Ognjen Dobrić. Partizan je slavil že rekordni sedmi naslov v tem tekmovanju.

Značke: košarka, sta