RK Ribnica RK Krka RK Gorenje Velenje RK Trimo Trebnje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Nedelja, 14. 5. 2023, 21.55

LIGA NLB, 24. KROG

26. naslov za Celje, Gorenju derbi za drugo mesto

finale pokala, Jeruzalem Ormož : Celje Pivovarna Laško | Celjani so osvojili dvojno krono. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so osvojili dvojno krono.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so si dva kroga pred koncem lige NLB zagotovili 26. naslov državnih prvakov, potem ko so igralci velenjskega Gorenja na nedeljski zadnji tekmi 24. kroga za drugo mesto premagali trebanjski Trimo s 30:26. Celjani so dan prej premagali Maribor Branik s 36:29.

Rokometaši so se po pokalnem premoru znova vrnili na parkete v državnem prvenstvu. Celjani so si v Ormožu zagotovili 22. pokalno lovoriko, v ligi pa 26. naslov. Dva kroga pred koncem lige imajo neulovljivih pet točk naskoka pred drugouvrščenimi Velenjčani, medtem ko tretjeuvrščeni Trebanjci zaostajajo šest točk.

Ekipa iz mesta grofov je osvojila dvojno krono v sezoni 2022/23. Pred tednom dni je na finalu pokala Slovenije v Ormožu premagala Jeruzalem s 35:24, v elitnem domačem ligaškem tekmovanju pa je na 24 tekmah dosegla 23 zmag in doživela le en poraz proti trebanjskemu Trimu. Celjska ekipa je s 26. zmagoslavji rekorderka po številu naslovov v državnem prvenstvu. Na drugem mestu je velenjska zasedba s štirimi.

Celjani so v soboto hitro povedli s 3:1, toda dvoboj je bil celoten prvi polčas precej izenačen, saj so Mariborčani uspešno držali stik z domačini. Rokometaši iz knežjega mesta so na glavni odmor odšli s prednostjo dveh golov. Drugi polčas pa so varovanci Alema Toskića napadalno odprli in se odmaknili na prednost štirih zadetkov (18:14). Po dobrih desetih minutah nadaljevanja so grofje po golu Matica Suholežnika vodili za +5 (23:18). V nadaljevanju rokometaši Maribora niso več mogli parirati Celjanom, ti so vmes povedli za +7, do konca tekme pa varno zadržali prednost.

Pri celjski zasedbi se je s sedmimi goli najbolj izkazal Tilen Strmljan, pet jih je dodal Tadej Mazej. Na drugi strani je blestel Filip Jerenec z 11 zadetki, pet jih je prispeval Vid Kačičnik.

Gorenje je zdaj drugo. | Foto: RK Gorenje Gorenje je zdaj drugo. Foto: RK Gorenje Velenjčani so se po zmagi nad Trebanjci zavihteli na drugo mesto. Na osrednji tekmi kroga so si že v 15. minuti priigrali štiri gole prednosti (8:4). Dolenjci so jim v nadaljevanju prve polovice tekme in v začetku druge še nekako kljubovali in zaostajali za dva do tri gole. Ose so pri vodstvu 17:14 zaigrale še bolj odločno, po golu Domna Tajnika v 42. minuti pa povedle z 22:16.

Velenjčani v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustili, vselej so bili korak pred Trebanjci. Po vodstvu s 27:20 jim je malce padla zbranost, tako da so Dolenjci več kot prepolovili zaostanek (28:25), njihove zmage pa pred več kot tisoč gledalci v Rdeči dvorani niso ogrozili (30:26). V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič z osmim goli, v gostujoči pa Jan Jurečič (šest zadetkov).

finale pokala, Jeruzalem Ormož : Celje Pivovarna Laško
Sportal Brez presenečenja: Celjani do 22. pokalne lovorike