Od treh Slovenk, ki so nastopile v kvalifikacijah, se je v današnji polfinale uvrstila le Katja Debevec, ki je z enim rešenim balvanskim problemom od štirih tekmovanje v Innsbrucku končala na 15. mestu. V finale napreduje zgolj najboljša šesterica. Vita Lukan in Julija Kruder sta ženske kvalifikacije končali na 29. oziroma 59. mestu. Lukan bo nastopila tudi v težavnosti.

Po premoru Janja Garnbret načrtuje, da bo nastopila na vseh tekmah svetovnega pokala v težavnosti, glavni cilj sezone pa je avgustovsko evropsko prvenstvo v Münchnu, kjer namerava nastopiti tako v težavnosti kot tudi v balvanih. Želi se kvalificirati med tekmovalke, ki se bodo na Bavarskem merile za naslov prvakinje stare celine v novi olimpijski kombinaciji balvani-težavnosti, ki bo na sporedu OI v Parizu leta 2024. Foto: www.alesfevzer.com

Ob odsotnosti Janje Garnbret z balvanskih problemov je za edini slovenski presežek iztekajoče se balvanske sezone svetovnega pokala poskrbel Anže Peharc, ki je konec maja v Salt Lake Cityju navdušil z drugim mestom. Tržičan v Innsbrucku ni ponovil svojega nastopa iz ZDA. Naskok na finale je končal že v kvalifikacijah na 25. mestu.

Peharc, ki je po Janji Garnbret poskrbel za drugi slovenski finale na balvanskih tekmah letos, je sicer po šestih tekmah kot najboljši Slovenec balvansko sezono svetovnega pokala končal na 13. mestu.

V četrtkov polfinale se je uvrstil Zan Lovenjak Sudar, ki je končal na 16. mestu. Brez polfinala sta ostala tudi Jernej Kruder na 29. in Matic Kotar na 47. mestu.

Kvalifikacije težavnosti bodo na sporedu v soboto, ko bo tudi polfinale. Med ženskami bodo poleg Garnbretove nastopile še Lučka Rakovec, Lana Skušek, Tjaša Slemenšek, Mia Krampl, Lucija Tarkuš, Sara Čopar in Vita Lukan. Pri moških pa Domen Škofic, Luka Potočar, Martin Bergant in Milan Preskar.

Finale težavnosti v ženski in moški konkurenci bo v nedeljo.