Finski branilec Joona Erving je 23 sekund pred koncem druge tretjine povišal vodstvo Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Mitja Šivic se je že po petkovi veličastni zmagi nad Beljakom (6:0) odločil, da bo Žan Us ostal v Ljubljani. Sijajni vratar potrebuje nekaj počitka, že v torek bo verjetno branil v Gradcu.

Hölsä blestel v vratih zmajev
Priložnost je dobil Paavo Hölsä, ki je branil le v uvodnem krogu v Innsbrucku. Ni se izkazal na derbiju državnega prvenstva na Jesenicah, ko so zmaji izgubili z 0:3. Tokrat je Finec blestel in bil najzaslužnejši za poln izkupiček. Zbral je 29 obramb, od tega kar 15 v zadnji tretjini.

Kalan ekspresno izničil vodstvo gostiteljev
Gostitelji so pred 1100 gledalci povedli v 5. minuti, ko je Kevin Macierzynski prodrl po desni strani in poslal plošček nad roko Hölsäja v mrežo. Olimpija je izenačila 56 sekund zatem po protinapadu. Luka Kalan je ukanil Davida Malenerja po podaji Gregorja Koblarja.

Olimpija do lepe prednosti v drugi tretjini
Na začetku druge tretjine je Žan Jezovšek podal do Tadeja Čimžarja, ki je z leve strani prišel pred vrata in z bekhendom zadel za 1:2. Zmaji so se ubranili, ko je bil najprej na kazenski klopi Miha Zajc, nato pa še Wade Murphy. Z igralcem manj je imel Sodja v 35. minuti veliko priložnost, a po samostojnem prodoru ga je vratar David Madlener spotaknil in prejel kazen dveh minut.

Odlično igro Ljubljančanov v drugi tretjini je kronal branilec Joona Erving 23 sekund pred koncem ob prednosti igralca več. Finec je streljal z modre črte, vratarju Madlenerju pa ni uspelo posredovati ob gneči pred njim. Ob koncu druge tretjine so zapele tudi pesti. Mark Čepon je prejel štiriminutno kazen, Sam Antonitsch pa le dve minuti.

Silovit pritisk Dornbirna na začetku zadnje tretjine
Ob igri z igralcem več so gostitelji dobili sodniški met in v 32. sekundi zadnje tretjine je Davis Vandane z modre črte znižal. Dornbirn je dobil zalet in v 45. minuti je Colton Beck izenačil na 3:3. Nekdanji zmaj Nicholas Ross je streljal z modre črte, Beck pa je v zraku zadel plošček in ga pospravil v mrežo.

Takoj zatem je Šivic vzel pol minute odmora, saj so bili njegovi izbranci v velikih težavah. Dornbirn je še naprej pritiskal, vseskozi je igra potekala pred Hölsäjem, ki je branil odlično.

Paavo Hölsä je imel v letošnji sezoni kar nekaj težav. V Ligi IceHL je do danes branil le v uvodnem krogu v Innsbrucku. Foto: www.alesfevzer.com

V 54. minuti je Žiga Pance prišel sam pred Madlenerja, a je streljal mimo vrat. V 58. minuti je Macierzynski zapravil veliko priložnost za zmago Dornbirna, znova se je izkazal Hölsä.

Mojstrska akcija Čimžarja in podaja do Sodje
40 sekund pred koncem je po sijajni akciji Čimžarja za vrati plošček v mrežo poslal Sodja. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 32:22.

Pance: Trpeli smo v zadnji tretjini
"Imeli smo kar nekaj sreče, da smo zadeli v zadnji minuti, potem ko je Dornbirn močno pritisnil v zadnji tretjini. V uvodnih 40 minutah smo bili boljši, povedli smo s 3:1. Po izenačenju na 3:3 smo trpeli, a na koncu se je izšlo po naših željah," je povedal kapetan Žiga Pance.

Čudežna vrnitev Beljaka v Linzu
V torek bodo zmaji gostovali še v Gradcu. V petek v Tivoli prihaja zadnjeuvrščeni Linz, ki je v zadnji minuti proti Beljaku vodil s 3:1. John Hughes in Joel Broda sta v zadnje pol minute ob igri brez vratarja izsilila podaljšek, ki ga je že v 53. sekundi odločil Scott Kosmachuk (3:4).